مشارکت و همکاری در فضای رمزنگاری اغلب به نفع قیمت دارایی ها عمل کرده است. سال گذشته شاهد تعدادی از مشارکت‌های برجسته بین پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال و لیگ‌های ورزشی بزرگ، تیم‌ها و همچنین بازیکنان در میان تب NFT بودیم. این به نوبه خود باعث افزایش قیمت برخی آلتکوین ها شد.

یکی از جدیدترین موارد مشابه، افزایش قیمت توکن پلت فرم مبادلات ورزشی توکن شده – Chiliz (CHZ) بود.

Chiliz از پایان اکتبر پس از راه‌اندازی NFT‌های زنده درون بازی برای دارندگان توکن‌های طرفدار، نزدیک به ۱۱۰ درصد افزایش یافته است، زیرا علاقه سازمانی به اکوسیستم آلت‌کوین افزایش یافته است. در حالی که می توان فکر کرد چنین رشد چشمگیری می تواند آلت های متوسط ​​یا کم تولید را افزایش دهد، به نظر می رسد مشارکت های ورزشی اخیراً قیمت BNB رتبه سوم را افزایش داده است.

در 5 نوامبر، بایننس همکاری چند ساله خود را با باشگاه فوتبال پورتو اعلام کرد و به شریک رسمی فن توکن تیم تبدیل شد. در همان روز، BNB افزایش یافت و آلت در روزهای بعد بیش از 20 درصد افزایش یافت.

در واقع، برای چیلیز، رشد طی چند روز گذشته بسیار خوب بوده است. با این حال، نگاهی به تصویر بزرگتر به ارزیابی بهتر احساسات آلتکوین کمک می کند.

تصویر بزرگتر

آخرین رالی CHZ با انتشار اولین افت NFT زنده و درون بازی این پلتفرم که در مسابقه ای بین A.C. Milan و A.S انجام شد، آغاز شد. رم. Alt از سال 2018 وجود داشته است و در حال حاضر با تیم های فوتبال بزرگی مانند میلان، یوونتوس و بارسلونا همکاری می کند.

در حالی که آلتکوین برای رشد آماده به نظر می رسد، رالی فعلی فاقد سرخوشی خرده فروشی است. قابل ذکر است، در سه ماهه اول، این پلتفرم شاهد مشارکت های بیشتری بود و در پشت سر هم، جمعیت خرده فروشی بیشتری به شبکه هجوم آوردند.

از فوریه تا مارس، آلتکوین به ATH جدید 0.94 دلار رسید و بیش از 3700 درصد سود را به ثبت رساند. با این وجود، معیارها و قدرت شبکه اخیر، این بار نیز مورد خوبی برای رشد CHZ بود.

تقویت شبکه

این شبکه با هدایت اکوسیستم به سرعت در حال گسترش، بیش از 80 مشارکت ورزشی قوی دارد. این را می‌توان به رشد Socios، پلتفرم تعامل طرفداران متعلق به Chiliz نیز نسبت داد.

جدای از آن، تعداد دارندگان در طول زمان افزایش قابل توجهی داشت زیرا ارزش CHZ با ۲۶ برابر YTD افزایش یافت. این قابل توجه و نماینده رشد پایه HODLer برای alt بود.

علاوه بر این، پذیرش سازمانی رو به رشد نیز با افزایش میانگین اندازه تراکنش مشاهده شد و نشان داد که CHZ تنها توسط بازیکنان کوچک خریداری نمی‌شود.

پس از افت 29 سپتامبر، میانگین تراکنش Chiliz از 4654 دلار به بالاترین رقم در 6 ماه گذشته به بیش از 107 هزار دلار در 13 نوامبر افزایش یافت.

در نهایت، علاقه کوتاه‌مدت به آلت‌کوین نیز احیا شده است. به‌روزرسانی‌ها و مشارکت‌های اخیر را می‌توان برای همین اعتبار در نظر گرفت. قابل ذکر است که تعداد آدرس‌های دارای CHZ اکنون به بالاترین حد خود از آوریل 2021 رسیده است.

در واقع با افزایش تعداد معامله گران، حجم معاملات نیز افزایش یافت. از 14 نوامبر، تعداد دارندگان Chiliz به ATH جدید 150.5 هزار آدرس، تا 7.14 برابر YTD رسیده بود.

در حالی که دلایل رشد قیمت CHZ بسیار زیاد است، حرکت alt در زمان نگارش مقاله تا حدودی کند شده بود. با این وجود، با پایه های قوی و پایگاه کاربر رو به رشد، CHZ می تواند به زودی به ATH خود برسد.