شبکه منبع باز و بی نهایت مقیاس پذیر Mysterium که در سال 2017 تأسیس شد، در 22 نوامبر در شبکه های اصلی اتریوم و Polygon منتشر خواهد شد.

شبکه VPN غیرمتمرکز Mysterium قرار است شبکه اصلی را در اتریوم و Polygon راه اندازی کند

پس از سال‌ها توسعه، تیم Mysterium Network، یک پروتکل و اکوسیستم VPN غیرمتمرکز ، اعلام کرد که در روز دوشنبه، ۲۲ نوامبر، شبکه اصلی خود را در شبکه‌های اصلی اتریوم و Polygon راه‌اندازی می‌کند. در طول تست نت، برنامه Mysterium VPN 400000 بار با بیش از 114000 کاربر فعال ماهانه (MAU) دانلود شد.

 

Mysterium توسط یک بازار جهانی همتا به همتا طراحی شده است. کاربران دستگاه های خود مانند Raspberry Pis یا رایانه ها را به گره هایی تبدیل می کنند که به عنوان سرورهای کوچک عمل می کنند. سپس این نودهای اجرا کننده می توانند منابع اینترنتی اضافی خود را مانند پهنای باند و آدرس IP به یکدیگر بفروشند. این یک لایه مقاوم در برابر سانسور از اینترنت ایجاد می کند. در حال حاضر، هر ماه 900 ترابایت ترافیک ارائه می شود و میلیون ها پرداخت خرد P2P هر روز در شبکه انجام می شود.

«شبکه ما قبلاً توسط مردم در سراسر جهان برای دور زدن سانسور، خاموشی‌ها و نظارتی که در زندگی روزمره خود تجربه می‌کنند استفاده می‌شود. اما انتظار می‌رود که سانسور اینترنت در سال 2022 بدتر شود. ما باید دهه‌ها تمرکز استثمارگرانه را خنثی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که زیرساخت وب ما در برابر کنترل سیاسی و شرکتی مقاوم است. زمان هیجان انگیزی برای آینده Web3 است و ما برنامه های بزرگی برای ایجاد اینترنت واقعاً بدون مرز داریم. جزئیات بیشتر در مورد مسیر جدید پروژه ما هفته آینده به اشتراک گذاشته خواهد شد.

– تیم شبکه Mysterium

 

Tokenomics 2.0: MYST Delegation Pool

در طول راه اندازی شبکه اصلی، Mysterium همچنین مدل توکنومیک خود را برای پشتیبانی از موارد استفاده جدید و به حداکثر رساندن تمرکززدایی شبکه، دوباره طراحی خواهد کرد. علاوه بر این، Mysterium از پروتکل IQ جدید توسط PARSIQ برای ساده‌سازی پرداخت‌ها برای کاربران و نود‌ران‌ها و به‌علاوه مکانیسمی اضافه می‌کند که به همه شرکت‌کنندگان شبکه امکان می‌دهد تا بازدهی کم‌ریسک و ایمن را به دست آورند.

 

اجراکنندگان گره باید توکن ها را به اشتراک بگذارند و آنها را در شبکه قفل کنند. نسخه بتای استخر نمایندگی Mysterium، دارندگان توکن را قادر می‌سازد تا MYST را به اشتراک بگذارند و در MYST جوایزی کسب کنند. در آینده، جوایز برای هر دو گره و استیکر نیز در دسترس خواهد بود تا در استیبل کوین DAI صادر شود.