شاخص ترس و طمع بیت کوین، شاخصی که برای نشان دادن اینکه آیا کاربران رسانه های اجتماعی به طور کلی نسبت به پویایی های کوتاه مدت پادشاه کریپتو خوش بین هستند یا بدبین استفاده می شود، نشانه هایی از بهبودی را نشان می دهد.

شاخص ترس و طمع از پایین ترین سطح هفت هفته ای خود بازمی گردد

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط پورتال وب Alternative.me، شاخص “ترس و طمع” بیت کوین پس از از دست دادن 50 درصد در سه روز شروع به بهبود کرد.

bit

در حالی که هنوز در منطقه زیر 50 است که به قلمرو “ترس” اشاره می کند، چند سانتی متر به “خنثی” نزدیک تر است و اکنون در 43/100 قرار دارد..

تنها ده روز پیش، در 9 نوامبر 2021، این شاخص دوباره به بالاترین سطح هشت ماهه خود در 84/100 رسید. این افزایش با صعود بیت کوین به بالاترین حد خود همراه است.

در 10 نوامبر 2021، با انتشار خبر رکوردشکنی تورم در ایالات متحده، این ارز دیجیتال پرچمدار برای اولین بار در کل تاریخ خود بیش از 69000 دلار افزایش یافت.

1.1 میلیارد دلار پوزیشن short  و long در سه روز لیکوئید شد

با این حال، این دویدن باشکوه با یک اصلاح دردناک جایگزین شد. بیت کوین (BTC) تمام سودهای خود را از اواسط اکتبر در چند ساعت پاک کرد و به 56500 دلار سقوط کرد.

این ترن هوایی منجر به انحلال گسترده برای همه جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال شد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط داشبورد تحلیلی Coinglass (Bybt سابق)، معامله گران ارزهای دیجیتال بین 16 تا 18 نوامبر بیش از 1.12 میلیارد دلار ضرر کردند

 اکثریت قریب به اتفاق پوزیشن های نقد شده توسط گاوهای بیت کوین و اتریوم باز شد.