مجموعه‌ای از رسوایی‌ها پیرامون Wonderland  DAO و یکی از بنیان‌گذاران آن، Sifu، که به نظر می‌رسد با صرافی کانادایی QuadrigaCX که قبلاً مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود، مرتبط بود، با توسعه‌دهنده اصلی آن ناپدید شد در حالی که دارایی 160 میلیون دلاری در اختیار داشت. اکنون، سکه های بیشتری به طرز مشکوکی حرکت می کنند.

فعالیت مشکوک

همانطور که U.Today قبلا گزارش داده بود، یکی از بنیانگذاران دیروز شروع به پول شویی اولین دسته های ETH با تراکنش 1000 ETH به یک محلول پنهان سازی سکه معروف کرد. مدت کوتاهی پس از آن، محکوم سابق 1000 ETH دیگر را به همان قرارداد انتقال داد.

آخرین معامله فقط سه ساعت پیش انجام شد. سیفو که با نام مایکل پاترین نیز شناخته می شود، دسته دیگری از اتریوم را به قرارداد میکس منتقل کرده است. پس از آخرین معامله، ارزش وجوه منتقل شده از طریق یک قرارداد پولشویی تقریباً 8.2 میلیون دلار باقی می ماند.

نگرانی های جامعه

همانطور که قبلا توسط U.Today گزارش شده بود، جامعه به دو دسته تقسیم شده است: دسته اول کاربران از حق Sifu برای داشتن حریم خصوصی با استفاده از سرویس‌های ناشناس دفاع می‌کنند، اما گروه دوم از کاربران همچنان معتقدند که وجوهی که در حال حاضر شسته می‌شوند مرتبط هستند. پروژه.

هنوز مشخص نیست که آیا اتریوم مورد استفاده سیفو به خزانه داری سرزمین عجایب مرتبط است یا خیر، زیرا ارزهای دیجیتال به ارزش 720 میلیون دلار همچنان دست نخورده باقی مانده است. کاربران متعددی نیز نگرانی های خود را در مورد الگوی رفتاری هم بنیانگذار بیان کرده اند. به جای برداشت ساده وجوه، سیفو تصمیم گرفت از سرویسی استفاده کند که بیشتر توسط مجرمان استفاده می شود: هکرها و کلاهبرداران کریپتو.

پیش از این، جامعه سرزمین عجایب وقتی متوجه شد که یکی از بنیانگذاران آن، با نام مستعار Sifu، با صرافی بدنام QuadrigaCX که در سال 2019 شکست خورد، مرتبط است، یک کشف تکان دهنده را تجربه کرد.