مشاوره بیت کوین ریکاردو سالیناس پلیگو میلیاردر

سومین میلیاردر ثروتمند مکزیک، ریکاردو سالیناس پلیگو، روز شنبه توصیه هایی در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین ارائه کرد.

سالیناس موسس و رئیس گروه Grupo Salinas، گروهی از شرکت‌هایی است که در حوزه‌های مخابراتی، رسانه‌ها، خدمات مالی و فروشگاه‌های خرده‌فروشی فعالیت می‌کنند. طبق فهرست میلیاردرهای فوربس، دارایی خالص او در حال حاضر بیش از 13 میلیارد دلار است.

این میلیاردر روز شنبه در توییتی از دنبال کنندگان خود در توییتر خواست تا بیت کوین بخرند و به خرید ادامه دهند تا زمانی که قیمت بیت کوین هنوز پایین است. توییت او چنین است:

شما باید بیت کوین بخرید (وقتی قیمت پایین است به خرید ادامه دهید)، سپس فقط بیت کوین خود را نگه دارید، فروش را فراموش کنید… به من اعتماد کنید بعداً از من تشکر خواهید کرد.

بیت کوین از زمان بالاترین قیمت خود در نوامبر سال گذشته بیش از 40 درصد سقوط کرده است. تعدادی از مردم و شرکت‌ها از جمله Microstrategy که در فهرست نزدک، تد کروز سناتور ایالات متحده و دولت السالوادور قرار دارند، این کاهش را خریداری کرده‌اند.

این اولین بار نیست که سالیناس خرید بیت کوین را به شدت توصیه می کند. او در ژوئن سال گذشته توضیح داد: «بیت‌کوین دارایی‌ای است که ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارد… تمام مزایایی که بیت‌کوین دارد، برای من، آن را برای دنیای مدرن طلایی می‌کند».

در مقایسه، سالیناس اغلب به ارزهای فیات حمله می‌کرد و آن را تقلب می‌نامید. او اظهار داشت: «دولت‌ها بیت‌کوین را دوست ندارند… این باعث می‌شود که مردم بتوانند از دام فیات خود خارج شوند، زیرا این همان چیزی است که پول فیات، کلاهبرداری است.»

او در ماه نوامبر به “مقیاس خلق پول جعلی” در ایالات متحده اشاره کرد و اظهار داشت: “ایالات متحده قدیم و خوب روز به روز بیشتر شبیه هر کشور غیرمسئول جهان سوم دیگری است.” او سپس توصیه کرد: «همین الان بیت کوین بخرید».

او در دسامبر سال گذشته تکرار کرد: «از پول فیات دوری کنید. دلار، یورو، ین یا پزو – همه آنها یک داستان هستند. این پول جعلی ساخته شده از کاغذ و دروغ است. بانک های مرکزی بیش از هر زمان دیگری پول چاپ می کنند. روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید.»