مقامات پولی سنگاپور (MAS) دستورالعمل‌هایی را صادر کرده است که نشان می‌دهد ارائه‌دهندگان ارزهای دیجیتال فعال در داخل کشور نباید اجازه داشته باشند خدمات خود را برای عموم مردم تبلیغ کنند.

طبق دستورالعمل‌های بانک مرکزی که روز دوشنبه منتشر شد، MAS اعلام کرد که ارائه‌دهندگان توکن‌های پرداخت دیجیتال (DPT) نباید تجارت کریپتو را به گونه‌ای به تصویر بکشند که خطرات تجارت طبقه دارایی جدید را کم‌اهمیت جلوه دهد.

به این ترتیب، ارائه‌دهندگان تحت نظارت، از جمله بانک‌ها و مؤسسات مالی، اکنون از تبلیغات یا تبلیغ خدمات رمزنگاری خود به عموم مردم از هر طریقی منع شده‌اند، مگر از طریق وب‌سایت‌های خودشان، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های تلفن همراه.

در حالی که سنگاپور به عنوان یک کشور ارز دیجیتال پیشرو در نظر گرفته می شود، مقررات، نظارت و کنترل آن بر دارایی های دیجیتال توسط بانک به عنوان یک گام ضروری برای تضمین امنیت عمومی تلقی می شود. حرکت علیه مواد تبلیغاتی برای عموم، مورد دیگری در تلاش برای ایجاد تعادل بین این دو فلسفه است.

Loo Siew Yee، دستیار مدیر عامل MAS (سیاست، پرداخت و جرایم مالی) روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: تجارت ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است و برای عموم مردم مناسب نیست . بنابراین، ارائه دهندگان خدمات DPT نباید تجارت DPT ها را به گونه ای به تصویر بکشند که خطرات بالای تجارت در DPT ها را بی اهمیت جلوه دهد، یا در فعالیت های بازاریابی که عموم مردم را هدف قرار می دهد، شرکت نکنند.

همچنین به ارائه‌دهندگان هشدار داده می‌شود که از اشخاص ثالث، مانند «تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی» یا «وب‌سایت‌های شخص ثالث» برای تبلیغ خدمات خود به عموم مردم سنگاپور استفاده نکنند.

MAS گفت که این قوانین برای آن دسته از دارندگان مجوز اعمال می‌شود که تحت قانون خدمات پرداخت کشور تنظیم می‌شوند – قانونی که چارچوبی را برای سیستم‌های پرداخت و ارائه‌دهندگان فعال در داخل جزیره-شهر-دولت در تلاش برای ایجاد اختلال در تامین مالی تروریسم و ​​پولشویی تعیین می‌کند.

این قانون همچنین برای همه ارائه دهندگان خدماتی که ملزم به درخواست و داشتن مجوز برای ارائه خدمات کریپتو هستند، اعمال می شود و در سال 2021 به روز شد تا منعکس کننده چشم انداز در حال تغییر صنعت باشد.

این بانک گفت که مشتریان نهادهای تحت نظارت “باید از خطرات” تجارت در رمزارز تحت اطلاعیه PSN08 کشور در مورد افشا و ارتباطات مطلع شوند. اگرچه مشتریان در غیر این صورت مشمول هیچ گونه حمایت قانونی برای تجارت رمزنگاری خود نیستند که هنوز در سراسر سنگاپور قانونی است.