آزمایشگاه ریپل تقریباً یک سال است که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در یک نبرد زشت دادگاهی مبارزه کرده است. و با این حال، هنوز، هیچ مهلتی در چشم نیست. زمانی که این شرکت بلاک چین برای اولین بار توسط ناظر به نقض قوانین اوراق بهادار متهم شد، بسیاری از افراد در جامعه رمزنگاری از ریپل حمایت کردند.

نه همه، با این حال.

رایان سلکیس، مدیرعامل مساری معتقد است که اگرچه ریپل در موارد ذکر شده مقصر نیست، اما در واقع به تقلب متهم است و باید بر این اساس متهم شود.

در یک موضوع توییتری که به رهبری SEC حمله می کند، مدیر اجرایی خاطرنشان کرد:

“آنها دارندگان XRP را در مورد فروش توکن های خودی، داده های افشا شده انتخابی و مشارکت های تبلیغاتی به عنوان افزودنی ارزش برای ارز اصلی گمراه کردند.”

سلکیس همچنین استدلال کرد که اگر گری گنسلر، رئیس SEC از پیشنهاد بندر امن کمیسیونر پیرس حمایت می کرد، فعالیت های تقلبی ادعایی ریپل می توانست “رفع” شود. بجای،

SEC با نقض فنی اوراق بهادار مبارزه می کند، در حالی که بندر امن را نادیده می گیرد، که از تقلب جلوگیری می کند.

هیستر پیرس، کمیسیونر SEC، که بیشتر به عنوان “مادر رمزنگاری” شناخته می شود، چندین نسخه از این پیشنهاد را در طول سال منتشر کرده است. این یک مهلت سه ساله معرفی کرد تا به پروژه ها اجازه دهد قبل از اینکه نگران قوانین اوراق بهادار فدرال باشند و اینکه چنین پروژه ای چگونه باشد، با موفقیت راه اندازی شوند.

در حالی که او بازخوردهای مثبت زیادی در مورد همین موضوع دریافت کرد، او هنوز از سایر کمیسیونرها تأییدیه دریافت نکرده است.

سلکیس همچنین چندین مثال از رفتار تجاری ریپل آورد تا ثابت کند که چگونه پیشنهاد بندر امن می تواند برای شرکت سودمند باشد.

اول از همه، پیرس پیشنهاد داده بود که اطلاعات کافی برای اشخاص ثالث ارائه شود تا بتوانند تاریخچه تراکنش توکن را تأیید کنند. سلکیس معتقد است که این امر “تضمین می کرد که ریپل از یک بلاک کاوشگر آزادانه و قابل چنگال شدن پشتیبانی می کند.”

به گفته سلکیس، نکته بعدی مربوط به مستندسازی تمام اطلاعات تراکنش‌های رمزی، می‌توانست تمام فروش‌های تاریخی ریپل، همراه با «جستجوها و تخفیف‌ها به شرکای تجاری» را به حساب آورد.

او همچنین استدلال کرد که این پیشنهاد امکان ردیابی فروش دارایی های XRP توسط مدیران ارشد ریپل و بنیاد وابسته به آن را فراهم می کرد.

او به این نتیجه رسید که این پیشنهاد سه سال فرصتی برای ریپل فراهم می‌کرد تا «استراتژی توزیع و تمرکززدایی» را تعیین کند. او اضافه کرد،

 

این شرکت یا گزارش‌های جاری خود را پاک می‌کرد، یا برای تقلب با اقدامات اجرایی مواجه می‌شد. این یک استراتژی حامی رشد و نوآوری بود. مدیران اجرایی گزارش خود را بهبود می بخشیدند، یا با اتهامات کلاهبرداری مواجه می شدند، نه صرفاً نقض اوراق بهادار.

همانطور که انتظار می رفت، واکنش ها به سرعت ظاهر شد و جان دیتون توییت کرد:

سلکیس مدت‌هاست که از ریپل انتقاد می‌کرده است، قبل از اینکه این شرکت توسط SEC شکایت کند. در حالی که مساری قبلاً از XRP به عنوان “ضایعات سمی” یاد کرده بود، بنیانگذار آن یک بار گزارشی منتشر کرده بود که ریپل را به استفاده از بنیاد خیریه RippleWorks به عنوان پناهگاه مالیاتی متهم کرده بود.

لینک خبر :

https://ambcrypto.com/ripple-guilty-of-fraud-but-not-securities-law-violations-messaris-selkis/