به گفته The Star، مالک رستوران Tahini، علی همام، پس از کاهش فروش، این تجارت تصمیم گرفت ترازنامه شرکت خود را به بیت کوین تغییر دهد.

Tahini، یک رستوران با تم خاورمیانه، تنها سه مکان در لندن داشت اما اکنون به چهار شعبه دیگر در انتاریو، کانادا گسترش یافته است. این زنجیره همچنین قصد دارد بین 20 تا 25 مفاصل دیگر را تا پایان سال 2022 باز کند.

پس از این تغییر، Hamam ادعا کرد که سرمایه گذاری اولیه این رستوران در بیت کوین 300 درصد در طول این دوره افزایش یافته است و از رشد بخش ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند. او اشاره کرد که بیت کوین همچنین به عنوان یک محافظ در برابر تورم سرسام آور عمل کرده است.

ما در آگوست 2020 به ترازنامه شرکت بر اساس استاندارد بیت کوین رفتیم و از آن زمان تاکنون بیش از 300 درصد در سرمایه گذاری اولیه خود رشد کرده ایم. همام گفت: «این واقعاً وظیفه خود را برای محافظت از ما در برابر تورم انجام داده است و همانطور که ما قصد داشتیم عمل کرد.»

جالب اینجاست که این رستوران هنوز پرداخت های رمزنگاری را شروع نکرده است، اما در عوض، سود فیات را در بیت کوین سرمایه گذاری می کند. در این مورد، Tahini موفق شده است که دارایی های بیت کوین خود را برای تامین مالی هر گونه توسعه جدید بفروشد.

در زمان سرمایه گذاری، بیت کوین با قیمت 12000 دلار معامله می شد و در زمان انتشار، ارزش دارایی به 41800 دلار رسید که رشدی حدود 250 درصدی داشت.

همام خاطرنشان کرد: ما یک سرمایه در گردش را برای حدود سه تا شش ماه به صورت نقدی نگه می داریم و سپس بقیه به بیت کوین می رود. بنابراین، هر زمان که توسعه‌ای داشته باشیم، مجبور نیستیم بیت‌کوین خود را برای تامین مالی آن بفروشیم. ما سعی می کنیم محافظه کارانه عمل کنیم، جایی که هرگز مجبور نیستیم بیت کوین خود را بفروشیم و فقط در خزانه خود انباشته می کنیم.”

قابل ذکر است که مدل به کار گرفته شده توسط این رستوران به وضعیت رو به رشد بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش و محافظت در برابر تورم اشاره دارد.

پس از موفقیت، Tahini اکنون دستگاه های خودپرداز بیت کوین را در هر رستوران نصب کرده است تا مشتریان و کارمندان را به سرمایه گذاری در دارایی تشویق کند.

در میان محبوبیت رو به رشد کریپتو، ظهور دستگاه های خودپرداز به عنوان یک کاتالیزور برای سوق دادن دارایی به جریان اصلی عمل می کند.

طبق گزارش قبلی فینبولد، تقریباً 20000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سال 2021 نصب شده است که نشان دهنده رقم تقریباً 50 دستگاه در روز است. داده های Coin ATM Radar نشان می دهد که تا 19 ژانویه، 34882 دستگاه خودپرداز رمزنگاری وجود داشته است.