سرمایه گذاران NFT نسبت به قوانین مالیاتی نامشخص نگران هستند

با توجه به داده های Chainalysis، بازار NFT در حال حاضر حدود 44 میلیارد دلار است. و به گفته کارشناسان مالیاتی، خریداران و فروشندگان NFT ها، یعنی سازندگان و سرمایه گذاران به طور یکسان با مالیات های پرداخت نشده به میزان میلیاردها دلار مواجه هستند. نه تنها این، بلکه آنها با نرخ های بالای 37 درصد نیز روبرو هستند و IRS اکنون تأیید کرده است که آنها در حال آماده شدن برای سرکوب کامل فراریان هستند.

اگرچه هنوز ابهامات زیادی در مورد سرکوب قریب الوقوع وجود دارد، علاقه مندان به NFT می توانند با شروع فصل ثبت مالیات در اواخر این ماه، غافلگیر شوند.

از آنجایی که ارزش دارد، مالیات نمادین در حال حاضر به وضوح مشخص نشده است، و سرمایه گذاران NFT هیچ سرنخی در مورد اینکه آیا مالیات بدهکار هستند یا اینکه در وهله اول چگونه قرار است آنها را محاسبه کنند، باقی می ماند.

به عنوان مثال، یک سرمایه گذار و خالق NFT، آدام هلندر، این وضعیت را یک “کابوس مطلق” نامیده است، که باید چندین ماه از تراکنش های خود را غربال کند.

اما جیمز کریچ، وکیل مالیاتی مستقر در سانفرانسیسکو، در مورد شرایط مالیات نامشخص در مورد NFTها صحبت می کند:

“شما نمی توانید سود یا زیان را گزارش نکنید زیرا IRS در ارائه راهنمایی هایی که انتظارات شما را برآورده می کند شکست خورده است.”

بازرسان IRS آماده دریافت پرونده های مالیاتی بی شماری در سال 2022 هستند

در همین حال، IRS اشاره کرده است که آنها برای شروع رسیدگی به چنین مواردی در مورد مالیات NFT آمادگی کامل دارند.

جارود کوپمن سرپرست مدیر اجرایی خدمات سایبری و پزشکی قانونی در بخش تحقیقات جنایی IRS گفت:

ما متعاقباً احتمالاً شاهد هجوم فرار مالیاتی بالقوه نوع NFT یا سایر موارد فرار مالیاتی دارایی‌های رمزنگاری خواهیم بود.»

با این همه پول در خطر، ممکن است IRS راهی نداشته باشد جز اینکه قوانین را روشن کند و کارها را برای خودش آسان تر کند، زمانی که در نهایت سرکوب خود را با متخلفان آغاز کرد.