سرمایه‌دار میلیاردر  Chamath Palihapitiya ، که موسس و مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری Social Capital است، این تصور را که تهاجم روسیه به اوکراین به ضرر دلار آمریکا یک مثبت خالص برای دارایی‌های رمزنگاری خواهد بود، کنار می‌زند.

Palihapitiya، که از حامیان دارایی‌های رمزنگاری شده بوده است، می‌گوید که حمله روسیه به اوکراین و متعاقب آن تضعیف دلار آمریکا، “موفقیت ارز دیجیتالی را که همه منتظرش بودیم” به همراه نخواهد داشت. در عوض، سرمایه‌گذار میلیاردر گفت که هم بیت‌کوین و هم دلار «در حال حاضر برنده هستند».

Palihapitiya در مجموعه‌ای از توییت‌ها ادعا کرد که بیت‌کوین خود را به عنوان یک دارایی «پناهگاه امن درجه سازمانی» متمایز می‌کند. نکته مهم، او استدلال کرد که BTC علاوه بر دارایی های ایالات متحده مانند سهام و اوراق قرضه، خود را از سایر دارایی های رمزنگاری موجود در بازار جدا می کند.

 

او همچنین خاطرنشان کرد که دارایی‌های آمریکایی با پدیده مشابهی در مقایسه با پیشنهاد دارایی‌ها به ارزهای دیگر مواجه هستند.

همانطور که توسط Palihapitiya اشاره شده است، زمانی که بیت کوین سقوط می کند، سایر دارایی های رمزنگاری شده متحمل ضررهای بدتری می شوند، با یک اثر همزمان برای دارایی های غیرآمریکایی زمانی که ارزش سهام دلار کاهش می یابد.

بیت کوین خود را به عنوان یک پناهگاه امن درجه سازمانی در مقابل هر دارایی رمزنگاری دیگری جدا می کند و دارایی های ایالات متحده در مقایسه با دارایی های ارزهای دیگر قیمت مناسبی دارند.

وقتی بیت کوین سقوط می کند، سایر ارزهای دیجیتال بیشتر سقوط می کنند. هنگامی که دارایی های ایالات متحده کاهش می یابد، سایر دارایی ها / ارزهای غیر آمریکایی دود می شوند

— Chamath Palihapitiya (@chamath) 7 مارس 2022

تسلط بیت کوین، که درصد ارزش بیت کوین را در کل ارزش بازار کریپتو اندازه گیری می کند، از اواسط ژانویه از 39 درصد به 43 درصد افزایش یافته است.

مایکل سیلر، بنیانگذار و مدیر عامل MicroStrategy، توییتی منتشر کرد و گفت که بیت کوین راه حلی برای تعدادی از مسائل مرتبط در صحنه جهانی از جمله «تورم، مقررات، جنگ» است.