جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار غول الکترونیکی سامسونگ یک عملکرد کیف پول جدید خواهد داشت که به کاربران اجازه می دهد اسناد دیجیتالی – و طبق گزارش ها، رمزنگاری را ذخیره کنند.

این دستگاه که Galaxy S22 Ultra نام دارد، می‌تواند مدارک شناسایی، از جمله شناسه دانشجویی، گواهینامه رانندگی، و کارت‌های شناسایی ملی را به صورت دیجیتالی و همچنین کلیدهای دیجیتالی برای خانه‌ها و کلید خودروها را در ویژگی جدید Digital ID ذخیره کند. در «آخر امسال» در دسترس قرار گیرد. 

این شرکت همچنین در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که به کاربران امکان ذخیره کارت های اعتباری و نقدی دیجیتال را می دهد. مشتریان همچنین می‌توانند از ویژگی ID برای ذخیره کارت‌های پرواز و «بلیت‌های دسترسی» استفاده کنند و به دنبال این خواهند بود که این ویژگی‌ها را در کره جنوبی «اول پس از عرضه محصول» به کار گیرند. 

بسیاری از رسانه‌ها همچنین گزارش دادند که اسناد دیگری مانند سوابق واکسیناسیون کرونا نیز می‌تواند در این کیف پول ذخیره شود که با ارزهای رمزپایه سازگار خواهد بود، در هر رسانه‌ای مانند ZDNet.

سامسونگ این کیف پول را «تجربه‌ای یکپارچه، راحت و ایمن برای آسان‌تر کردن زندگی روزمره» نامید که «پرداخت دیجیتال، شناسه، کلیدها و مدیریت دارایی‌ها را در یک ابزار برای ساده‌تر کردن کارهای روزمره، از نشان دادن شناسه دانشجویی تا جمع‌آوری اسناد سفر قبل از پرواز.”

چندین شرکت کره جنوبی – از جمله سامسونگ – در سال های اخیر روی راه حل های داخلی مربوط به کیف پول های مبتنی بر بلاک چین کار کرده اند. این کیف پول ها به کاربران اجازه می دهد تعدادی از اسناد دیجیتالی، از جمله مجوزهای رانندگی دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین را ذخیره کنند.

در کره جنوبی، اینها بیشتر به عنوان فناوری شناسایی هویت توزیع شده (DID) نامیده می شوند. تعداد فزاینده‌ای از کسب‌وکارهای کره جنوبی شروع به اتخاذ اشکالی از اسناد دیجیتالی کرده‌اند، که تقریباً به طور جهانی در کیف‌هایی ذخیره می‌شوند که بی شباهت به کیف‌های مورد استفاده در جاهای دیگر برای ذخیره رمزارزها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند.

اخیراً، یکی از بزرگترین بانک های کشور فاش کرد که شروع به پذیرش مجوز رانندگی مبتنی بر بلاک چین خواهد کرد که با همکاری نیروی پلیس ملی راه اندازی شده است.

سامسونگ در انتشار خود به بلاک چین یا رمزنگاری اشاره چندانی نکرده است، اما صرفاً به این نکته اشاره کرده است که پلتفرم امنیتی Knox Vault “داده های حساس مانند رمزهای عبور، بیومتریک یا کلیدهای بلاک چین شما را به طور کامل از سیستم عامل اصلی گوشی جدا می کند.”

در همین حال، برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی و مفسران رسانه‌ها از عرضه این تلفن در دنیای متاورس کمتر شگفت زده شدند. 

همانطور که گزارش شده است، غول الکترونیکی ویترینی را برای دستگاه جدید در یک فروشگاه Decentraland به نام 837X برگزار کرد که برای اولین بار در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی ماه گذشته (CES) در لاس وگاس از آن رونمایی کرد.

رسانه Cnet تحت تاثیر گزارش نویسنده ای قرار نگرفت که اظهار داشت این رویداد “عجله ای و ناقص احساس می شود” و “بیشتر به عنوان نمونه ای از کارهایی  است  که هنگام استفاده از متاورس برای میزبانی یک محصول نباید انجام داد.”

روزنامه‌نگار، راسل هالی، توضیح داد که «بسیاری از مردم واقعاً نمی‌توانستند قبل از شروع رویداد وارد Samsung 837X شوند»، «من و ده‌ها نفر از همکارهایم برای یافتن سروری که کار می‌کند، تغییر سرور دادیم.»

هالی در مورد تجربه خود نوشت:

هنگامی که سروری با درهای باز پیدا شد، چالش بعدی یافتن اتاقی در داخل این ساختمان مجازی بود که در آن رویداد اعلامیه در واقع جریان داشت.

نویسنده Cnet به این نتیجه رسید که این رویداد “تلاش نیمه دلانه در یک صف طولانی از لحظات خوش فرهنگی سامسونگ” بود.