طبق اعلامیه، بیت کوین سیتی در ابتدا از طریق اوراق قرضه بیت کوین تامین می شود. علاوه بر این، شهری که در شرق کشور برنامه ریزی شده است، انرژی خود را از آتشفشان تامین می کند و هیچ مالیاتی جز مالیات بر ارزش افزوده (VAT) دریافت نخواهد کرد.

خب، ماکس کایزر، ماکسیمالیست بیت کوین، شایسته ذکر ویژه در این مناسبت است، زیرا او اولین کسی بود که این ایده را در ژوئن 2021 مطرح کرد. در آن زمان او گفت که “اوراق آتشفشانی” بیت کوین شناور می تواند به کشور کمک کند تا از وام های صندوق بین المللی پول بازنشسته شود.

اوراق قرضه آتشفشان بیت کوین السالوادور

با توجه به جزئیات موجود، السالوادور در حال برنامه ریزی برای انتشار یک میلیارد دلار اوراق قرضه 10 ساله با ارزش دلار است. بوکله گفت: “ما در سال 2022 تامین مالی را آغاز خواهیم کرد، اوراق قرضه در سال 2022 در دسترس خواهند بود.”

با این حال، Bukele از دو بازیگر بزرگ – Blockstream و Bitfinex – برای انتشار این اوراق استفاده کرده است. سامسون مو، مدیر ارشد استراتژی Blockstream، در کنار Bukele صحبت کرد و گفت که باندها 6.5٪ از طریق شبکه Liquid پرداخت خواهند کرد.

جالب توجه است که نیمی از اوراق قرضه آتشفشانی باید به بیت کوین تبدیل شود و نیمی دیگر برای زیرساخت ها و توسعه تاسیسات استخراج بیت کوین با انرژی زمین گرمایی استفاده می شود.

Mow همچنین توضیح داد که پس از یک قفل پنج ساله، دولت شروع به فروش بیت کوین و پرداخت سود اضافی به سرمایه گذاران خواهد کرد. طبق مدل Blockstream، در پایان 10 سال، بازده پیش‌بینی شده سالانه با توجه به افزایش پیش‌بینی‌شده بیت‌کوین می‌تواند نزدیک به 150 درصد باشد.

موو همچنین خاطرنشان کرد که این طرح به السالوادور کمک می کند تا به سنگاپور آمریکای لاتین تبدیل شود. «اولین کشورهایی که این کار را انجام می‌دهند، مزیت بزرگی خواهند داشت. موو با اشاره به “ترس از دست دادن” گفت: این شروع بیت کوین FOMO دولت ملی است.

زیرساخت شهر بیت کوین در نزدیکی آتشفشان Conchagua ساخته خواهد شد که به تامین انرژی برای استخراج کمک می کند.