اتحادیه اروپا یورو دیجیتال (DEA) “یک اتاق فکر متخصص در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs)، استیبل کوین ها، دارایی های رمزنگاری شده و سایر اشکال پول دیجیتال است. ماموریت آن «کمک به گفتمان عمومی و سیاسی از طریق تحقیق، آموزش، و با فراهم کردن بستر و جامعه ای برای سیاست گذاران، فناوران و اقتصاددانان برای بحث در مورد موضوعات مرتبط با پول دیجیتال است». این سازمان “متعهد به استقلال و تعالی است، با هدف تعیین دستور کار و شکل دادن به سیاست از طریق تشویق ایده های جدید و آینده نگری در زمینه پول دیجیتال.”

در یک پست وبلاگی که در 11 فوریه منتشر شد، DEA با صحبت در مورد تجربه ریپل با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شروع به کار کرد:

ریپل، یکی از ارائه‌دهندگان پیشرو راه‌حل‌های بلاک چین و کریپتو برای پرداخت‌های فرامرزی، اخیراً یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین برای پشتیبانی از CBDC‌ها توسعه داده است و از جمله با بانک مرکزی بوتان درگیر است تا به اجرای آزمایشی CBDC خود کمک کند. ریپل همچنین یکی از اعضای بنیاد پوند دیجیتال است و به گسترش تلاش های خود در سراسر جهان CBDC ها ادامه می دهد. “

جوناس گراس، رئیس انجمن یورو دیجیتال، این را بیان کرد:

ما خوشحالیم که به دلیل مشارکت با ریپل، می‌توانیم تخصص فن‌آوری جامعه DEA را گسترش دهیم. از آنجایی که پروژه‌های CBDC بیشتر و بیشتر در سراسر جهان به مراحل پیشرفته می‌رسند، طراحی فن‌آوری یک CBDC نقش کلیدی را برای سیاست‌گذاران در آینده نزدیک ایفا خواهد کرد، در حالی که سال‌های گذشته عمدتاً بر تحقیقات متمرکز شده بود. “

و جیمز والیس، معاون تعاملات بانک مرکزی در ریپل، اظهار داشت:

ما هیجان زده هستیم که به انجمن یورو دیجیتال به عنوان یک شریک حامی برای توسعه بیشتر کار خود در منطقه CBDC بپیوندیم. DEA در سراسر اروپا و بازارهای جهانی کار می کند تا توسعه و رشد CBDC ها و به ویژه یورو دیجیتال را هدایت کند. ریپل با تیمی متشکل از 40 نفر در سراسر جهان به طور قابل توجهی در جهان CBDC سرمایه گذاری کرده است و به توسعه و ارائه راه حل هایی برای CBDC ها و استیبل کوین ها کمک می کند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با DEA هستیم تا در چند ماه آینده کار خود را بر روی CBDC ها بیشتر کنیم .

در یک  پست وبلاگی  منتشر شده در 3 مارس 2021، ریپل گفت که بیش از 80 درصد از بانک های مرکزی جهان “به طور فعال در حال کاوش نوعی ارز دیجیتال با پشتوانه حاکمیت هستند” و در نهایت طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی وجود خواهد داشت. CBDC ها).

ریپل گفت که بلاک چین های عمومی موجود نمی توانند نیازهای CBDC ها را برآورده کنند زیرا “بانک مرکزی به حفظ حریم خصوصی تراکنش ها و کنترل بیشتری بر روی ارز خود نیاز دارد تا یک دفتر کل عمومی بتواند ارائه دهد”، به این معنی که “به احتمال زیاد تصمیم به ایجاد CBDC در یک بانک خصوصی دارد.” دفتر کل که می تواند در مقیاس مورد نیاز عمل کند.»

همچنین، اشاره کرد که قابلیت همکاری بسیار مهم است:

علاوه بر این، قابلیت همکاری – توانایی یک دفتر کل خصوصی برای ارتباط با زیرساخت‌های مالی جهانی امروزی، و همچنین سایر CBDCها و سایر ارزهای دیجیتال – حیاتی خواهد بود. در واقع، بانک تسویه حساب های بین المللی در  برنامه نوآوری 2021/22 خود ، قابلیت همکاری برای پرداخت های فرامرزی را به عنوان اولویت اصلی برای CBDC ها شناسایی کرد. “

راه‌حل پیشنهادی ریپل برای این مشکل، دفتر کل خصوصی CBDC است که از فناوری دفتر کل توزیع‌شده مشابه با XRP Ledger استفاده می‌کند، به این معنی که «برای پرداخت‌ها ساخته شده است» و «برای صدور ارز طراحی شده است». سپس XRP می تواند به عنوان “یک دارایی پل خنثی برای حرکت ارزش بدون اصطکاک بین CBDCها و سایر ارزها” عمل کند.

ریپل در ادامه گفت که تراکنش ها در دفتر کل خصوصی CBDC کم هزینه، قابل اعتماد و سریع خواهند بود. در ابتدا، ده‌ها هزار تراکنش در ثانیه (TPS) را انجام می‌دهد و این امکان را دارد که در طول زمان به صدها هزار TPS تبدیل شود.

از آن زمان، ریپل “با بانک های مرکزی در سراسر جهان درگیر بوده است تا اهداف آنها را بهتر درک کند و ارزیابی کند که چگونه دفتر کل خصوصی CBDC می تواند به دستیابی به آنها کمک کند.”

دیوید شوارتز، یکی از خالقان XRPL و مدیر ارشد فناوری Ripple، توییت زیر را پس از آن پست وبلاگ ارسال کرد:

XRPL بیش از 8 سال است که بدون خطر کار می کند و میلیاردها دلار در خطر است. دفتر کل خصوصی CBDC حفظ حریم خصوصی تراکنش ها و کنترل های امنیتی را با قابلیت اطمینان و مهارت پرداخت XRPL – بهترین های هر دو دنیا – تضمین می کند.

و مونیکا لانگ ، مدیر کل  RippleX ، “ابتکار ریپل برای ایجاد یک پلت فرم توسعه دهنده باز برای پول”، در  توییتی نوشت :

توکن‌سازی همواره یکی از ویژگی‌های کلیدی XRPL با بیش از 5400 توکن صادر شده از زمان شروع بوده است. CBDCها بر روی دفتر کل خصوصی جدیدی زندگی خواهند کرد که موازی با XRPL هستند و از XRP به عنوان پلی برای تعامل با سایر ارزها استفاده می کنند.

— مونیکا لانگ (@MonicaLongSF) 3 مارس 2021

در همان روز، مت همیلتون، مدیر روابط توسعه دهندگان در RippleX،  چند  چیز را برای اعضای جامعه XRP روشن کرد:

دفتر کل برای پرداخت ها ساخته شده است. و تقریباً یک دهه پیش ساخته شد، بسیار قبل از اینکه بانک ها بدانند چگونه از بلاک چین استفاده می کنند. این بهترین هر دو دنیا را می دهد، یک بلاک چین «خصوصی» برای درون بانکی، اما متصل به یک بلاک چین عمومی برای بین بانکی.»

هر صرافی نگهبانی (Bitstamp، Binance، Kraken، Gemini، Coinbase و غیره) یک «دفتر کل خصوصی» است. فقط روی نرم افزار منبع بسته اجرا کنید. این همان است، اما منبع باز، و غیرمتمرکز (در درون آن موجودیت).

سپس، در 22 سپتامبر 2021، ریپل اعلام کرد که با بانک مرکزی  پادشاهی بوتان ، که کشوری محصور در خشکی در هیمالیا شرقی است، همکاری می کند. با توجه به  پست وبلاگ آن ، ایده اصلی این مشارکت کمک به بانک مرکزی بوتان (معروف به “مرجع پولی سلطنتی”) است  تا از راه حل CBDC ریپل برای اجرای  آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در مراحل مختلف استفاده کند.