کریپتو Bitpanda اعلام کرد که با خرید Trustology محافظ DeFi که توسط FCA تنظیم شده است، موافقت کرده است.

رگولاتور با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد که «در صورتی که شرکت راضی نباشد یا مالک ذینفع آن مناسب است، می‌تواند اقداماتی را برای تعلیق یا لغو ثبت کسب‌وکار دارایی‌های دیجیتال انجام دهد».

Bitpanda به The Block گفت که آن و Trustology “مطمئن هستند که هیچ مشکلی در خرید ایجاد نخواهد شد.”

تنظیم‌کننده مالی بریتانیا بعد از ظهر سه‌شنبه، پس از اعلام خرید توسط صرافی اتریشی Bitpanda، هشداری درباره ادغام ارزهای دیجیتال صادر کرد.

Bitpanda، که در اتحادیه اروپا تنظیم می شود، گفت که DeFi custodian Trustology را خریداری می کند، که مرجع رفتار مالی (FCA) است که از طریق ثبت مقررات پول شویی (MLR) تنظیم می شود.

این خرید اولین خرید در نوع خود در بازار انگلستان است و توسط Bitpanda به عنوان اولین گام در جهت تبدیل پلت فرم Bitpanda Pro خود به یک تجارت کارگزاری اصلی به حساب می آید.

اندکی پس از این اعلامیه، FCA با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که مقررات موجود برای شرکت‌های رمزنگاری مقرراتی را شامل نمی‌شود که به ناظر اجازه می‌دهد در صورت خرید یک شرکت تحت نظارت، ارزیابی کند که مالکان جدید تا چه حد الزامات آن را برآورده می‌کنند.

رژیم‌های دیگر به FCA این اختیار را می‌دهند که بر شرکت‌هایی که در بریتانیا فعالیت می‌کنند نظارت، مجوز یا اجرا کند.

در این بیانیه آمده است: «FCA می‌تواند اقداماتی را برای تعلیق یا لغو ثبت کسب‌وکار دارایی‌های رمزنگاری شده انجام دهد، در صورتی که شرکت راضی نباشد یا مالک ذینفع آن  مناسب باشد».

خلاصه روزانه Crypto خود را دریافت کنید

این سازمان اضافه کرد که این اختیار را دارد که ثبت دارایی های رمزنگاری شده یک شرکت را به دلایل متعددی به حالت تعلیق درآورد یا لغو کند، از جمله مواردی که یک شرکت به تعهدات تحت MLR ها عمل نکرده است.

سخنگوی Bitpanda گفت که آن و Trustology “مطمئن هستند که هیچ مشکلی در خرید ایجاد نخواهد شد.”

آنها گفتند: “ما رابطه کاری بسیار خوبی با FCA داریم که از قبل از آن تراکنش مطلع شده بود و بیانیه FCA مطابق با انتظارات Bitpanda بود.”

با توجه به اینکه این تراکنش اولین خرید یک شرکت دارایی‌های رمزنگاری شده ثبت شده در FCA بود، به نظر می‌رسد که FCA می‌خواهد این تفاوت خاص را در توانایی خود برای ارزیابی شایستگی صاحبان ذینفع جدید شرکت‌های دارایی رمزنگاری شده ثبت شده در FCA تنها پس از انجام معامله برجسته کند. به‌عنوان مثال، در مقابل شرکت‌های دارای مجوز FSMA مانند شرکت‌های سرمایه‌گذاری که می‌توان آنها را قبل از چنین معاملاتی ارزیابی کرد.»

این انتشار در بحبوحه کشمکش‌های طولانی‌مدت بین شرکت‌های رمزنگاری فعال در بریتانیا و قانون‌گذاران انجام می‌شود، زیرا مهلت ثبت نام در دارایی‌های رمزنگاری شده FCA تا 31 مارس نزدیک‌تر است.

لینک خبر

https://www.theblockcrypto.com/post/135042/uk-financial-regulator-issues-warning-shot-on-crypto-mergers-following-bitpanda-deal?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss