شرکت پرداخت بین‌المللی طرفدار کریپتو ویزا در تماس اخیر خود فاش کرد که کاربران پلتفرم آن با استفاده از کارت‌های مرتبط با رمزارز خود تراکنش‌هایی به ارزش حدود ۲.۵ میلیارد دلار انجام داده‌اند.

این رقم در حال حاضر بیش از 70 درصد بیشتر از تمام تراکنش‌هایی است که با استفاده از کارت‌های رمزنگاری در سال مالی 2021 انجام شده است – نشان‌دهنده سطح پذیرش صنعت دارایی دیجیتال در سال جاری است.

به گفته مدیر مالی این شرکت، Vasant Prabhu، ویزا علیرغم ماهیت پرنوسان بازار شاهد افزایش حجم تراکنش در ارزهای دیجیتال بوده است.

در اوایل سال جاری، دارایی‌های دیجیتالی بزرگ مانند بیت‌کوین و اتریوم شاهد کاهش شدید ارزش‌های خود به پایین‌ترین سطح بودند، زیرا بازار به دلیل افشای موضع‌گیری جدید فدرال رزرو از سوی فدرال رزرو دچار اصلاحات گسترده‌ای شد.

پرابهو ادامه داد که “این نشان می دهد که مصرف کنندگان این ابزار را در داشتن یک کارت ویزا متصل به یک حساب در یک پلت فرم رمزنگاری می بینند.” وی در مصاحبه با CNBC به سهولت تامین مالی و مدیریت خرید با کارت نیز اشاره کرد.

کارت های مرتبط با رمزنگاری در این فضا بسیار محبوب شده اند. این کارت‌ها به دارندگان این امکان را می‌دهند که رمزارز را در هر جایی که ویزا پذیرفته است خرج کنند. بازرگانان تراکنش‌ها را به صورت فیات مانند تراکنش‌های معمولی کارت دریافت می‌کنند و پردازشگر تبدیل را مدیریت می‌کند.

تراکنش های رمزنگاری همچنان در حال افزایش است

پذیرش کارت‌های مرتبط با رمزارز ویزا به طور مداوم با گذشت زمان رشد کرده است، همانطور که در ارزش تراکنش‌ها مشهود است. در شش ماه اول سال 2021، ویزا یک میلیارد دلار تراکنش با این کارت ها را گزارش کرد. این حتی بیشتر از اعدادی بود که در سال 2019 ثبت کرده بود.

با رکورد مخارج در سه ماهه اول مالی سال 2022، واضح است که افراد بیشتری اکنون دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان یک گزینه پرداخت مناسب می بینند.

مدیر مالی اشاره کرد که «مردم از کارت‌های مرتبط با رمزارز خود برای خرج کردن به روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. به طور فزاینده ای با آنها مانند یک حساب کاربری عمومی رفتار می شود.”

جدا از افزایش حجم تراکنش‌ها، ویزا همچنین فاش کرد که تعداد شرکت‌های رمزنگاری را که برای تسهیل خدمات با آنها شریک است، افزایش داده است. پیش از این، این شرکت حدود 54 شرکت داشت که از خدمات آن استفاده می کردند، اما اکنون این تعداد به بیش از 65 افزایش یافته است.

قابل ذکر است، ویزا تنها پرداخت های رمزنگاری را تسهیل نمی کند. این شرکت شاخک های خود را به سایر حوزه های رمزنگاری مانند مشاوره و فضای رو به رشد NFT گسترش داده است .

با این حال، علی‌رغم تمام این حرکت‌های طرفدار رمزارز، در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای نگهداری ارزهای دیجیتال در ترازنامه خود ندارد.