بازارهای کریپتو امروز برای مدت کوتاهی رشد کردند و پس از نشست FOMC امروز فدرال رزرو، افت شدیدی داشتند.

بیت کوین و اتریوم در روز قبل از پاک شدن بعدازظهر امروز از سود قابل توجهی برخوردار بودند.

اصرار فدرال رزرو بر افزایش نرخ ممکن است باعث ترس برخی سرمایه گذاران شده باشد.

بر اساس گزارش نشست کمیته بازار آزاد فدرال این هفته که امروز منتشر شد، فدرال رزرو به برنامه خود برای افزایش نرخ بهره در ماه مارس پایبند خواهد ماند. اگرچه این حرکت جای تعجب ندارد، اما بازارها به همان اندازه متلاطم هستند.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در راه است

بازارهای ارزهای دیجیتال و سنتی به طور یکسان در پی گزارش امروز نشست FOMC و کنفرانس مطبوعاتی مربوطه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، سقوط کرده اند.

کمیته بازار آزاد فدرال اعلام کرد که اگرچه افزایش سریع نرخ بهره را توصیه نمی کند، اما به برنامه کاهشی که در دسامبر گذشته منتشر کرد، پایبند خواهد ماند و عملاً خرید دارایی خود را تا اوایل ماه مارس پایان داد و نرخ بهره را افزایش داد.

هم بیت کوین و هم اتریوم در چند دقیقه منتهی به اعلامیه ساعت 2:00 EST FOMC قیمت خود را افزایش دادند و سپس در دقایقی بعد جهش بیشتری داشتند. بیت کوین از 38000 دلار در ساعت 1:59 به نزدیک به 38750 دلار در ساعت 2:09 جهش کرد—اقدام قیمت اتریوم داستان مشابهی را نشان می دهد.

با این حال، مثبت بودن کوتاه مدت بود، زیرا هر دو دارایی شروع به سقوط کردند تا جلسه پرسش و پاسخ پاول، رئیس فدرال رزرو، که در ساعت 2:30 EST تعیین شده بود. در زمان انتشار، هر دو سکه سود روز خود را پاک کردند. سهام از الگوی مشابهی پیروی کردند: هر دو شاخص نزدک و داوجونز صنعتی اوریج پس از سخنرانی پاول، افت شدیدی را تجربه کردند.

رئیس پاول تأکید کرد که اهداف پولی مورد نیاز کنگره برای فدرال رزرو، اشتغال کامل و ثبات قیمت است. وی تاکید کرد که راه اصلی دستیابی به این اهداف تعدیل نرخ بهره است. با این حال، به نظر می رسد که این سوال که نرخ ها چقدر افزایش می یابد (0.25٪ انتظار می رود)، سرمایه گذاران را نگران کرده است.

افشا: در زمان نگارش این مقاله، نویسنده این مقاله مالک BTC، ETH و چندین ارز دیجیتال دیگر بود.