هدر مورگان، ساکن نیویورک، 31 ساله، ادعا می کند که چیزهای زیادی دارد: «یک کارآفرین سریال، نویسنده پرکار، رپر کمدی بی احترام، و سرمایه گذار در شرکت های نرم افزار B2B با پتانسیل رشد بالا».

اما بیوگرافی لینکدین او چیزی در مورد توانایی ادعایی او برای کمک به شستن ارزهای دیجیتال هک شده ذکر نکرده است.

صبح دیروز، ماموران FBI مورگان – یا رپر خود رازلخان؟- و همسرش ایلیا لیختنشتاین را به اتهام توطئه برای شستشوی رمزارز مرتبط با هک Bitfinex در سال 2016 دستگیر کردند که منجر به تخلیه 119756 بیت کوین (BTC) از صرافی رمزنگاری شد.

این زوج در روز سه شنبه در دادگاه نیویورک به شدت بی گناهی خود را اعلام کردند و با اوراق قرضه چند میلیون دلاری آزاد شدند.

119756 بیت کوین دزدیده شده از Bitfinex در آگوست 2016 به ارزش 72 میلیون دلار بود، اما اکنون بیش از 5.1 میلیارد دلار ارزش دارد. از زمان هک سال 2016، افرادی که به سکه های سرقت شده متصل هستند، به طور دوره ای مقادیر کمی از بیت کوین را در تراکنش های جداگانه جابجا کرده اند و بخش عمده ای از وجوه را دست نخورده باقی می گذارند.

وزارت دادگستری گزارش داد که 25000 بیت کوین از این وجوه منتقل شده را به حساب های مالی تحت کنترل لیختن اشتاین و مورگان ردیابی کرده است. پس از آن که مأموران ویژه توانستند به بیش از 94000 بیت کوین – به ارزش 3.6 میلیارد دلار در آن زمان – از مورگان و لیختنشتاین دسترسی پیدا کنند و پس از آن که حکم جستجو به آنها اجازه داد فایل‌های حاوی کلیدهای خصوصی کیف پول را مشاهده کنند.

بر اساس شکایت وزارت دادگستری، این دو متهم به توطئه شویی و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده هستند، اما آنها متهم به انجام خود هک نیستند. اتهام اول تا 20 سال حبس و دومی 5 سال حبس است.

در حالی که به نظر می رسد لیختن اشتاین کارآفرین پیشرو شما در زمینه فناوری است، مورگان حضور پرباری در رسانه های اجتماعی دارد که در آن می توانید TikToks را بیابید که قطعات هنری الهام گرفته از Synesthesia و موزیک ویدیوهای “AF AF عجیب و غریب” او را به نمایش می گذارد.

و نمی‌خواهید آن‌ها را از دست بدهید – آنها شامل جواهراتی مانند «من مادربزرگ هستم که می‌خواهید بکوبید»، مورگان، که در اوایل سی سالگی‌اش است، در حالی که در وان حمام پر از زرق و برق در طول آهنگ خود «Versace Bedouin» نشسته است، این آهنگ را رپ می‌کند. ” سوال این است که چگونه می توان از رپر بودن به کانون تحقیقات هک FBI تبدیل شد؟

به گفته لینکدین او، او کار خود را با کار به عنوان اقتصاددان در آسیا و خاورمیانه، از جمله مصر پس از انقلاب پس از بهار عربی آغاز کرد.

هنگامی که او به کالیفرنیا بازگشت و در نهایت به سیلیکون ولی نقل مکان کرد، «در صحنه استارت‌آپ‌های فناوری غوطه‌ور شد. در سال 2009، او یک شرکت B2B به نام SalesFolk را تأسیس کرد که در ایمیل های سرد تخصص دارد.

اگرچه او تا سال 2018 کار رپ خود را شروع نکرد، اما مدتی بود که به وضوح خطوط خود را تمرین می کرد. شعار این شرکت “بز باش نه گوسفند!” تعادل درستی از پوچی و ارجاع فلسفی مرموز دارد که جای تعجب است که مستقیماً از یکی از آهنگ های او نیامده است.