پنهان کردن هر گونه سودی که (از طریق تجارت رمزنگاری) از IRS ایالات متحده کسب می کنید، به طور فزاینده ای دشوارتر می شود.

اتحادیه اروپا ممکن است در سال 2022 قانونی را با هدف تبادل اطلاعات فرامرزی در مورد تراکنش های رمزنگاری ارائه کند.

اکثر کشورها در سال 2022 تلاش خواهند کرد تا با مالیات کریپتوها مقابله کنند.

حتی ممکن است در نقطه‌ای خاص شاهد تلاش دولت‌ها برای مالیات بر ثروت مبتنی بر رمزارز قبل از تبدیل شدن به فیات باشیم.
 

کریپتو دیگر یک راز نیست، و هیچ کجا به اندازه تلاش های هماهنگ دولت های مختلف برای اطمینان از پرداخت مالیات بر سود معامله گران ارزهای دیجیتال، آشکار نیست. سال 2021 شاهد حرکت فزاینده ای به سمت ایجاد رژیم های مالیاتی برای کریپتو بود و در سال 2022 ممکن است شاهد اجرای واقعی این رژیم ها و اجرای آنها توسط دولت های بیشتری باشیم.

به گفته کارشناسان مالیاتی که با Cryptonews.com صحبت می‌کنند ، چند روند اصلی می‌توانند مالیات کریپتو را در سال 2022 تعریف کنند. مهم‌تر از همه، ممکن است شاهد افزایش الزامات گزارش‌دهی برای مبادلات و پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال باشیم، در حالی که این احتمال وجود دارد که دولت‌ها قوانینی را با هدف تسهیل در این زمینه معرفی کنند. تبادل اطلاعات فرامرزی در مورد تراکنش ها

ساخت یک شبکه گزارش‌دهی یکپارچه، صرافی‌ها و سایر کسب‌وکارهای رمزنگاری را با گزینه‌های کمی به‌جز انطباق کامل مواجه می‌کند. و هنگامی که دستورالعمل‌های گزارش برای تراکنش‌های دارایی‌های رمزنگاری به طور کامل اجرا شد، ممکن است شاهد افزایش بحث‌ها در مورد ثروت مبتنی بر رمزنگاری مالیاتی باشیم.

افزایش الزامات گزارش دهی

اگر در ایالات متحده هستید، متوجه خواهید شد که از امسال به بعد، پنهان کردن هر گونه سودی که (از طریق معاملات کریپتو) از سرویس درآمد داخلی (IRS) به دست می آورید، به طور فزاینده ای دشوارتر می شود. همانطور که سلوا اوزلی، متخصص مالیات بین‌المللی اشاره می‌کند، این نتیجه تغییراتی است که به عنوان بخشی از لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری پیشنهاد شده است که در نوامبر به قانون امضا شد.

«HR 3684، قانون سرمایه‌گذاری و مشاغل زیرساختی، «کارگزاران» ارزهای رمزپایه را ملزم می‌کند – که شامل «هر شخصی است که به طور منظم مسئول ارائه خدماتی است که انتقال دارایی‌های دیجیتال را از طرف شخص دیگری انجام می‌دهد» – به گزارش ارزهای دیجیتال و [توکن غیرقابل تعویض، NFT] خریدهای بیش از 10000 دلار به IRS در فرم 8300، شامل نام و شماره تامین اجتماعی، یا به طور بالقوه با اتهامات جنایت روبرو می شوند،” او به Cryptonews.com گفت .

با این حال، شایان ذکر است که صنعت کریپتو در حال حاضر تلاش هایی برای اصلاح مفاد گزارش در لایحه انجام می دهد، با CPA مالیاتی (حسابدار عمومی رسمی) ادوارد زولارز پیشنهاد می کند که دامنه بسیار گسترده آنها ممکن است در آینده ای نه چندان دور محدود شود. .

از آنجایی که ما قبلاً یک تغییر قانونی داشتیم که مستلزم گزارش برخی از فروش‌های «دارایی دیجیتال» و ردیابی مبانی (اصلاً خرید) توسط اشخاص ثالث خاص است، من انتظار دارم قبل از نهایی شدن آن قوانین و همچنین احتمال اینکه کنگره، راهنمایی‌های IRS ارائه کند. او به Cryptonews.com گفت: در 2 سال آینده قبل از انتشار آن گزارش‌ها، این قوانین را مجدداً بررسی خواهد کرد .

نیکلاس اشمیت، وکیل و شریک شرکت حقوقی اتریشی Wolf Theiss ، با عبور از اقیانوس اطلس، انتظار دارد اتحادیه اروپا قانونی را در سال 2022 با هدف تبادل اطلاعات فرامرزی در مورد تراکنش‌های رمزنگاری معرفی کند. مانند مثال آمریکایی، این امر برای اطمینان از این است که دولت‌های ملی می‌توانند به طور مؤثرتری مالیات را از سود سرمایه‌ای حاصل از رمزنگاری جمع‌آوری کنند.

«اعلام شده بود که پیش‌نویس یک دستورالعمل در سه ماهه چهارم سال 2021 ارائه خواهد شد. از آنجایی که این اتفاق نیفتاد، احتمالاً می‌توانیم پیش‌نویس را در سه ماهه اول سال 2022 انتظار داشته باشیم.»

اشمیت پیشنهاد می‌کند که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا به احتمال زیاد باید اطلاعات خاصی را در مورد مشتریان خود جمع‌آوری کنند (مانند نام، آدرس، شماره شناسایی مالیات دهندگان، تراکنش‌های ارز دیجیتال انجام‌شده، و موجودی ارزهای دیجیتال).  

سپس این اطلاعات در اختیار مقامات مالیاتی کشور اصلی مشتری قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال، اگر یک مشتری از آلمان از یک صرافی ارز دیجیتال اتریشی استفاده می کرد، مقامات مالیاتی آلمان می توانند از اطلاعات دریافتی از اتریش برای بررسی اینکه آیا مالیات دهندگان آلمانی به تعهدات گزارش مالیاتی آلمان خود عمل کرده اند یا خیر ، استفاده کنند .

به عبارت دیگر، روند اصلی مالیات برای سال 2022 این خواهد بود که معامله‌گران ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته در نهایت باید آن را بپردازند، زیرا دولت‌هایشان متوجه می‌شوند که در تلاش برای پنهان کردن سود هستند. 

قوانین مالیاتی جدید

جدای از افزایش الزامات گزارش دهی، ممکن است کشورهای بیشتری را نیز ببینیم که قوانین مالیاتی کاملاً جدیدی را برای کریپتو معرفی می کنند، عمدتاً به این دلیل که بسیاری از کشورها تا به امروز چنین قوانینی را تدوین نکرده اند.

همانطور که مشخص است، اکثر کشورها قوانین مالیاتی خاصی ندارند و فقط راهنمایی های بسیار سطحی در مورد تراکنش های کریپتو صادر کرده اند. من انتظار دارم که اکثر کشورها در سال 2022 با مالیات بر کریپتوها مقابله کنند.

به عنوان مثال، اشمیت توضیح می دهد که اتریش در سال 2022 قوانین مالیاتی کاملاً جدیدی را دریافت می کند، با رژیم جدید که قرار است با دارایی های رمزنگاری شده مانند سهام رفتار کند و 27.5٪ مالیات بر عایدی سرمایه را بر آنها اعمال کند.

تراکنش‌های کریپتو به کریپتو دیگر باعث مالیات بر عایدی سرمایه نمی‌شوند و سهام نیز به طور مشابه از مالیات معاف می‌شود. از سوی دیگر، مالیات خروج اکنون دارایی های رمزنگاری شده را نیز پوشش می دهد.

قوانین جدید فقط به اروپا محدود نخواهد شد. در ماه اکتبر، کمیته سنا استرالیا به عنوان مرکز فناوری و مالی (ATFC) مجموعه‌ای از قوانین جدید را برای صنعت کریپتو پیشنهاد کرد، از جمله قوانین مالیاتی به‌روز شده که شفافیت را برای انواع جدیدتر دارایی‌ها و فعالیت‌های مرتبط با کریپتو فراهم می‌کند (مانند امور مالی غیرمتمرکز). DeFi)، NFTs).

در حالی که قوانین ورودی استرالیا به همان اندازه که هر چیز دیگری در مورد شفافیت است، کشورهای دیگر در کشورهای دیگر احتمالاً در هنگام مالیات، موضع سخت تری در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ می کنند. تایلند قصد دارد امسال 15 درصد مالیات بر عایدی سرمایه را بر سود ارزهای دیجیتال اعمال کند، در حالی که کره جنوبی مالیات مشابه 20 درصدی را اعمال خواهد کرد، اگرچه تا سال 2023 اجرایی نخواهد شد.

صرف نظر از این، چنین حرکاتی نشان می‌دهد که دولت‌های جهان بخش زیادی از سال 2022 را صرف هزینه‌های زیادی می‌کنند تا مطمئن شوند که درصد قابل توجهی از سودی که معامله‌گران ارزهای دیجیتال به دست آورده‌اند را دریافت خواهند کرد. و اگر کریپتو واقعاً بخواهد مشروعیت پیدا کند و پذیرش جریان اصلی را جذب کند، باید با الزامات گزارش‌دهی جدید و قوانین مالیاتی مطابقت داشته باشد.

من مشکوک هستم که اکثر مشاغل قانونی که با ارزهای رمزنگاری شده معامله می کنند از این قوانین پیروی کنند و پس از ایجاد گزارش اطلاعات، سرمایه گذارانی که در حال حاضر قانون را نادیده می گیرند (موضع IRS در این مورد مدت زیادی است که مشخص است) ادوارد زولارز گفت، عملاً مجبور خواهند شد گزارش دهند یا با همان نوع اخطاریه هایی مواجه شوند که به دلیل عدم گزارش فروش اوراق بهادار قابل معامله عمومی و موارد مشابه دریافت می کنند.

آینده: مالیات بر ثروت کریپتو؟

با نگاهی به آینده‌ای دورتر، یک نظر دهنده پیشنهاد می‌کند که در نقطه‌ای مشخص، حتی ممکن است شاهد تلاش دولت‌ها برای مالیات بر ثروت مبتنی بر رمزارز قبل از تبدیل آن به فیات باشیم. این به این دلیل است که همانطور که فیلیپ سندنر از مرکز بلاک چین مدرسه فرانکفورت توضیح می‌دهد، تعداد فزاینده‌ای از بیت‌کوین (BTC) و سرمایه‌گذاران کریپتو می‌خواهند رمزارز را نگه دارند و دیگر هرگز آن را نفروشند. 

این امر منجر به ثروتی می شود که مالیات بر آن تعلق نمی گیرد، مگر اینکه شما یک رژیم مالیاتی جدید برای مالیات بر ثروت معرفی کنید. بنابراین، ما این سوال را خواهیم دید که آیا حتی اگر سود محقق نشده باشد، آیا باید از ثروت مالیات گرفت؟ او گفت.

سندنر پیشنهاد می‌کند که چنین سناریویی قابل قبول است، و حتی اگر مستلزم ایجاد یک ثبت ثروت برای هر ساکن در یک کشور خاص باشد، او می‌گوید این امکان وجود دارد.

برخی از کشورها این کار را انجام می دهند (مثلاً سوئیس) و کار می کند. منصفانه هم هست. اما این یک تغییر بزرگ در رژیم مالیاتی است،” او به Cryptonews.com گفت 

این ممکن است یک احتمال دور به نظر برسد، اما در زمانی که درخواست‌ها برای مالیات بر ثروت در حال افزایش است، ممکن است روزی این اتفاق بیفتد، اگرچه در سال 2022
محتمل نیست . تجربیات مجازی جدید با NFT – استخراج بیت‌کوین و رمزارز در سال 2022 : مکان‌های جدید، فناوری‌ها و بازیکنان بزرگ‌تر – CBDCs در سال 2022 : آزمایش‌ها و رقابت جدید با Crypto – NFTs در سال 2022 : از کلمه سال تا موارد اصلی پذیرش و استفاده جدید پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم برای سال 2022 – پذیرش کریپتو در سال 2022 : چه انتظاری باید داشت؟ 
 

– روندهای مقررات رمزنگاری 2022 : تمرکز بر روی DeFi، استیبل کوین ها، NFT ها و موارد دیگر
– روندهای DeFi در سال 2022 : رشد علاقه، مقررات و نقش های جدید برای DAO، DEX، NFT و بازی

– امنیت کریپتو در سال 2022 : برای هک های دیفای بیشتر، قطعی تبادلات و اشتباهات نوب آماده شوید 
– چگونه اقتصاد جهانی ممکن است بر بیت کوین، اتریوم و کریپتو در سال 2022 تأثیر بگذارد

– مبادلات رمزنگاری در 202 2: خدمات بیشتر، انطباق بیشتر و رقابت
– روندهای سرمایه گذاری رمزنگاری در سال 2022 : آماده باش برای مؤسسات بیشتر و شیدایی های رفتاری