وزارت دارایی روسیه می گوید که به طور رسمی پیش نویس لایحه خود را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال به دولت ارائه کرده است – اقدامی که در نهایت می تواند به درگیری های درونی سیاسی که سیاستمداران را در تلاش برای نظارت بر صنعت تحت فشار قرار داده است، پایان دهد.

در بیانیه‌ای مطبوعاتی، این وزارتخانه با اشاره به تمایل بانک مرکزی برای ممنوعیت سازمان‌دهی انتشار و گردش ارزهای دیجیتال و همچنین ایجاد تعهدات، «پیشنهادی‌هایی را از سوی دولت دریافت کرده است». برای جرایم مربوطه.»

اما این وزارتخانه با اشاره به این نکته، شاید:

پیشنهادات بانک مرکزی در صورت عدم مغایرت با رویکرد وزارت دارایی، در ادامه کار بر روی پیش نویس قانون مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این وزارتخانه افزود که تغییرات پیشنهادی آن “با هدف ایجاد بازار قانونی برای ارزهای دیجیتال با ایجاد قوانینی برای گردش آنها و مشارکت کنندگان آنها” است.

به گفته این وزارتخانه، لایحه جدید، در صورت تصویب در مجلس، قوه قضاییه را موظف می کند که رمزارز را «صرفاً به عنوان ابزار سرمایه گذاری» در نظر بگیرد.

این لایحه صرافی‌های داخلی روسیه را ملزم می‌کند که از حاکمیت شرکتی، گزارش‌دهی، ذخیره‌سازی اطلاعات، کنترل و ممیزی داخلی، سیستم مدیریت ریسک و پروتکل‌های مدیریت صندوق تبعیت کنند، در حالی که «صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی برای دریافت مجوز باید در روسیه ثبت نام کنند».

تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال نیز باید از طریق حساب‌های بانکی انجام شوند و بانک‌ها موظفند «در صورت شناسایی تراکنش‌های مشکوک به Rosfinmonitoring [سازمان مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم روسیه] را مطلع کنند».

این لایحه همچنین پیشنهاد می‌کند که شهروندان «قبل از خرید ارزهای دیجیتال» تست‌های آنلاین انجام دهند که سطح دانش آنها را در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و آگاهی از خطرات احتمالی آنها مشخص می‌کند.

امتیاز بالا در این مسابقه آنلاین به شهروندان این امکان را می دهد که سالانه حدود 7800 دلار در رمزارز سرمایه گذاری کنند، در حالی که امتیاز پایین باعث می شود که آنها فقط 650 دلار محدود شوند.

با این حال، این وزارتخانه اضافه کرد که “سرمایه گذاران و اشخاص حقوقی واجد شرایط مجاز خواهند بود بدون هیچ محدودیتی تراکنش های [کریپتو] را انجام دهند.”

علاوه بر این، این لایحه یک تعریف قانونی برای بیت کوین (BTC) و استخراج کریپتو ایجاد می کند – و همچنین تعهدات قانونی برای “اطلاع رسانی به مقامات مالیاتی” در مورد فعالیت های آنها.

در حالی که بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان به دنبال تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها برای ثبت نام در تنظیم‌کننده‌ها، وادار کردن معامله‌گران به پرداخت مالیات بر درآمد و درخواست از شهروندان برای اعلام دارایی‌های خود هستند، روسیه در بن بست بین نیروهای طرفدار تجارت و بانک مرکزی گیر کرده است . که می خواهد همه اشکال رمزنگاری، از جمله ماینینگ را غیرقانونی کند و مسیر را برای روبل دیجیتالی آینده خود باز کند.

اما این وزارتخانه که از حمایت بسیاری از وزارتخانه‌های دیگر و همچنین قانون‌گذاران ارشد برخوردار است، مصالحه‌ای را ایجاد کرده است که ادعا می‌کند منعکس کننده نگرانی‌های بانک مرکزی است.

همانطور که در اواخر هفته گذشته گزارش شد، بانک مرکزی با رونمایی از پیش نویس لایحه خود – دوباره خواستار ممنوعیت کلی کریپتوها – این روند را در هرج و مرج قرار داد.

و در حالی که ممکن است به نظر برسد که حرکت به طور قطعی به نفع وزارتخانه تغییر کرده است، با این حال، بانک مرکزی ظاهراً قصد ندارد بدون دعوا سقوط کند. ودوموستی گزارش داد که بانک “قصد ندارد از موضع سخت خود در موضوع تنظیم ارزهای رمزنگاری شده عقب نشینی کند”، اگرچه این گزارش پذیرفت که پیشنهاد وزارتخانه بیشتر در راه “سازش” ارائه شده است.

لایحه این بانک پیشنهاد می کند که بانک های تجاری مجبور شوند تمام تراکنش های مرتبط با مشتریان با “فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در روسیه یا خارج از کشور” را مسدود کنند.