تجارت دوباره در حال رونق بود، اما صاحبان بیت کوین و ماهیت پول و سیستم مالی را مطالعه می کردند. فهمیدند چه اتفاقی دارد می افتد. «برای ما آشکار بود که پول نقد جذابیت مشابهی ندارد. که در نهایت با تمام پول نقد اضافی که در اقتصاد به گردش در می‌آید، این پول نقد ارزش کمتری خواهد داشت.»

شکی نیست که پول نقد به تدریج ارزش کمتری خواهد داشت، اما آیا بی ارزش می شود؟

Everbowl در حال گرفتن موضع

هنوز رسمی نیست، اما ظاهرا Everbowl به کارمندان خود این گزینه را ارائه می دهد که به بیت کوین پرداخت کنند. این مرز جدیدی است که نه Tahinis و نه MicroStrategy آن را لمس نکرده اند. جک دورسی در مصاحبه اخیر خود با مایکل سیلر تأیید کرد که بلاک به کارکنان Spiral BTC در بیت کوین حقوق می دهد، اما این یک شرکت آزمایشی است که بر روی توسعه بیت کوین متمرکز شده است.

Everbowl در کل یک حیوان دیگر است، و فنستر فکر می کند آینده اکنون است:

یک شرکت رشد مخرب همیشه باید خود را جلوتر از همه چیز قرار دهد و با اتخاذ فناوری‌های جدید زودتر به جای دیر، پیش قدم شود. ما معتقدیم که موضوع «چه زمانی» است، نه «اگر» که استاندارد بیت کوین به استاندارد طلا تبدیل شود.

از دست دادن قدرت خرید

همانطور که در مورد MicroStrategy و Tahinis اتفاق افتاد، دلیل تغییر Everbowl به استاندارد بیت کوین مربوط به تورم بود. چاپ بی رویه پول دولت، ذخایر همه را بی ارزش می کند، به همین سادگی است. یک بار دیگر جف فنستر:

  “به عنوان مدیر عامل، مسئولیت من این است که دائما مراقب تهدیدات شرکت باشم. با توجه به کاهش بیش از حد دلار آمریکا همراه با نرخ تورم بالای 39 ساله، می دانستیم که باید در استراتژی خزانه داری خود تجدید نظر کنیم. با یادگیری بیشتر در مورد استاندارد بیت کوین و کاوش در مسیر پیش رو، آشکارتر شد که سازمان ما باید آن را اتخاذ کند. ارزش پول نقد در شرکت ما با نرخی ناپایدار در حال کاهش است. من قویاً همه رهبران کسب و کار را تشویق می کنم که حداقل تحقیقات خود را در مورد بیت کوین برای درک بهتر استراتژی انجام دهند.

این مهم است، تحقیق خود را انجام دهید و بر اساس آن تصمیم بگیرید. پذیرش استاندارد بیت کوین مستلزم قانعیت است و تنها صدها ساعت تحقیق می تواند آن را به شما بدهد. میانبری وجود ندارد. همانطور که گفته شد، لازم نیست برای اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه شرکت خود، MicroStrategy یا Block باشید. همانطور که Tahinis و اکنون Everbowl نشان خواهند داد، مشاغل متوسط و کوچک نیز می توانند از این استراتژی سود زیادی ببرند.