در حالی که یک پس‌زمینه صعودی در ماه فوریه ظاهر می‌شود، معامله‌گرانی که سعی در زمان‌بندی بازار دارند فکر نکنید. یک معامله گر زرنگ به نام Samjhill در Reddit یک ابزار معاملاتی ساخته است که از میانگین هزینه دلار (DCA) برای خرید بیت کوین (BTC) بهتر عمل می کند. 

DCA استراتژی است که در آن سرمایه گذاران مقدار کمی را بدون توجه به نوسانات قیمت به طور منظم خریداری می کنند. این بر خلاف معامله گرانی است که مایلند کمترین میزان ورودی را به دست آورند، زمان نزول را تا حد کمال تعیین می کنند و از “گرفتن چاقویی که در حال سقوط است” اجتناب می کنند.

هدف ربات «خرید دیپ ربات» با نام مناسب این است که «با استفاده از استراتژی محدود، بهترین قیمت را برای یک دارایی معین دریافت کند». سام با الهام از Redditor دیگری که یک استراتژی سفارش محدود خرید دستی را برای دریافت بهترین قیمت پیشنهاد کرد، این ایده را یک قدم جلوتر برد و یک ربات خرید شیب را کدنویسی کرد.

ربات سفارشات محدود را در چند بازه زمانی کمتر از قیمت فعلی انجام می دهد و اگر سفارشی اجرا یا لغو شود، دوباره شروع می شود. با استفاده از فناوری AWS، Python، Lambda، DynamoDB و React.JS در حالی که در Github میزبانی می‌شود، هزینه اجرا کم است، «حدود ۵ دلار در ماه».

در حالی که این ربات از دسامبر دور شده است، دیروز به نقطه عطفی دست یافت. سام به کوین تلگراف گفت: با رسیدن به سودآوری در مقایسه با میانگین هزینه دلاری، “مزیت قیمت هر سکه در حال حاضر حدود ( ارزان تر ) 5-10٪ است، که می توانید به این فکر کنید که سکه بسیار بیشتری برای پول خود دریافت می کنید.

ربات یک کتابخانه بک تست را اجرا می کند تا بهترین نقاط ورودی را برای خریدهای محدود تعیین کند. یک فرآیند پیچیده، کار به ثمر نشست، در یک «استراتژی برنده» به اوج خود رسید.

مطالب مرتبط: TokenBot به معامله گران رمزارز کمک می کند تا جوامع اجتماعی بسازند و از دانش بازار کسب درآمد کنند

هنگامی که کوین تلگراف از او پرسیده شد که آیا ربات را برخلاف DCA معمولی توصیه می کند، سم پاسخ داد که بستگی به این دارد که در کجای سفر BTC خود هستید:

برای افرادی که تازه شروع به کار کرده‌اند، DCA معمولی احتمالاً منطقی‌تر است، زیرا هدف شما احتمالاً این است که تا آنجا که ممکن است سکه‌ها را روی هم قرار دهید. برای کسانی که بعداً در سفر خود هستند، ممکن است از قبل یک پشته مناسب داشته باشند و بخواهند افزایش هزینه خود را به حداقل برسانند، و بنابراین ممکن است از این کار سود بیشتری ببرند.”

سام که برای اولین بار در حدود سال 2013 از بیت کوین مطلع شد، اضافه کرد که هم استراتژی DCA و هم استراتژی حد را انجام می دهد تا منحنی یکنواخت تر رشد سکه را به دست آورد.

در حالی که در حال حاضر آینده بیت کوین نارنجی برای ربات معاملاتی است، سام این سیستم را برای ادغام آسان با سایر سکه ها ساخت. اتریوم (ETH) در صفحه Github ویژگی‌هایی دارد و سم اشاره می‌کند که ممکن است سکه‌های دیگری را برای تولید عرضه کند.

 

لینک خبر


https://cointelegraph.com/news/trader-builds-bitcoin-buy-the-dip-bot-outperforms-dca