تا زمانی که DeFi اتفاق نیفتد، مردم نمی‌دانستند که حفظ دارایی‌هایشان به چه معناست. ما مجبور بودیم برای ایمن نگه داشتن پول خود به صرافی های متمرکز مانند Binance تکیه کنیم. با این حال، ما همچنین باید با خطرات امنیتی متعدد مدیریت وجوه خود توسط صرافی‌های متمرکز مقابله کنیم. DeFi ما را از این خطر امنیتی نجات داد، اما DeFi نیز بدون کمک استخرهای نقدینگی امکان پذیر نخواهد بود. استخرهای نقدینگی ستون فقرات بسترهای غیرمتمرکز هستند. این یک راه مطمئن برای کسب درآمد است و به اندازه سایر روش های کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال رایج نیست.

ارائه‌دهنده نقدینگی کسی است که سرمایه نقدینگی یک پلتفرم غیرمتمرکز را تأمین می‌کند تا امکان انجام معاملات را فراهم کند. بنابراین، آنها به عنوان “تسهیل کننده تجارت” شناخته می شوند. به عنوان مثال، اگر 1 اتریوم و 1 DAI دارید، می‌توانید آن توکن‌ها را در یک استخر قرار دهید و سپس توکن‌های Liquidity Pool را دریافت کنید تا به این معنی باشد که در استخر سهام دارید. شما با توجه به میزان نقدینگی ارائه شده پاداش دریافت می کنید که می تواند نوعی درآمد غیرفعال در نظر گرفته شود. برای معامله توکن در یک صرافی غیرمتمرکز، باید توکن کافی در بازار کریپتو وجود داشته باشد. این تنها با مقدار نقدینگی که توکن دارد امکان پذیر است.

چگونه می توان با تامین نقدینگی درآمد کسب کرد؟ بیایید با استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز به نام Hashbon به عنوان مثال، ایده روشنی به دست آوریم.

هر کسی می تواند در یک پلتفرم DEX مانند Hashbon به ارائه دهنده نقدینگی تبدیل شود. Hashbon برای تغییر امور مالی متمرکز پرداخت رمزنگاری برای افراد و مشاغل ایجاد شده است. در سال 2021، Hashbon به اکوسیستم Hashbon (FiRe) Finance Reinvented گسترش یافت و اولین صرافی غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل (CDEX) معروف به موشک Hashbon را معرفی کرد.

Hasbon CDEX برای رسیدگی به مسئله قابلیت همکاری در DeFi طراحی شده است، که DEX های محبوب مانند Pancakeswap و Uniswap به دلیل فناوری بلاک چین که بر اساس آن ساخته شده اند، قادر به حل آن نیستند. در حالی که Pancakeswap روی BSC و Uniswap EX در شبکه اتریوم اجرا می‌شود، هر دو نتوانسته‌اند عملکرد تعاملی را ترکیب کنند و در نتیجه مانع از پذیرش سریع DLT می‌شوند. موشک هشبون این مشکل را حل می کند و همچنین تامین نقدینگی را برای تامین کنندگان نقدینگی بر بستر خود آسان می کند.

پس چرا مردم به تامین کننده نقدینگی تبدیل می شوند و چرا باید شما؟

زیرا ارائه دهندگان نقدینگی نقش کلیدی در DEX دارند و بدون آنها نمی توانند وجود داشته باشند. همچنین، بسیار آسان و راهی برای کسب درآمد غیرفعال آنلاین است.

در یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز مانند هشبون، تمام کاری که برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده نقدینگی باید انجام دهید ساده است. از وب‌سایت Hashbon Rocket دیدن کنید و برای اتصال اکانت متاماسک خود، DAPP را راه‌اندازی کنید.

پس از اتمام کار، به بخش استخر در پلت فرم بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. سپس Voila! تامین کننده نقدینگی شده اید! چه آسان! شما واجد شرایط دریافت کاهش در کارمزد تراکنش هایی هستید که توسط استخر ایجاد می شود. هنگامی که مردم از یک استخر نقدینگی برای انجام معاملات استفاده می کنند، باید کارمزد کمی به استخر بپردازند. این کارمزد به طور متناسب بین تامین کنندگان نقدینگی توزیع می شود.