روز سه‌شنبه، رایان وایات، رئیس بخش بازی‌های یوتیوب، اعلام کرد که در ماه فوریه پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو را ترک خواهد کرد. تا حدی به دلیل رهبری او، YouTube Gaming روزانه بیش از 250 میلیون کاربر ثبت نام شده را با صدها میلیارد زمان تماشا در هر سال می بیند. وایات در توضیح استعفای خود به علاقه خود به بلاک چین و توسعه وب 3 اشاره کرد. او به زودی به استودیوی Polygon به عنوان مدیرعامل آن خواهد پیوست.

Polygon Studios توکن‌های بازی و غیرقابل تعویض یا NFTها، بازوی شبکه مقیاس‌بندی لایه دو اتریوم است. Polygon (MATIC) قصد دارد 100 میلیون دلار برای پروژه های تحت رهبری استودیوی فرعی خود که در جولای گذشته عرضه شد، اختصاص دهد. اهداف این شرکت توسعه بازی های غیرمتمرکز، جذب علاقه مندان به بلاک چین به اکوسیستم توکن های NFT و ایجاد Polygon به عنوان یک بلاک چین شایسته برای انتقال Web3 است. وایات در مورد نقش جدیدش گفت:

“من بر رشد اکوسیستم توسعه‌دهندگان از طریق سرمایه‌گذاری، بازاریابی و پشتیبانی از توسعه‌دهندگان و پر کردن شکاف بین Web 2.0 و 3.0 تمرکز خواهم کرد. من سازمان Polygon Studios را در زمینه بازی، سرگرمی، مد، اخبار، ورزش و موارد دیگر رهبری خواهم کرد.”

ویات در بیانیه خروج خود، خاطرات خوشی از اولین روز خود در دفتر مرکزی Google’s Mountain View در کالیفرنیا در سال 2014 تعریف کرد. او همچنین از سوزان وویچیکی، مدیرعامل و رابرت کینکل، مدیر ارشد تجاری، به دلیل استخدام او در هشت سال پیش، قدردانی کرد. در همین حال، استودیو Polygon با استقبال گرم وایات از نقش جدیدش روبرو شد.