روز دوشنبه (31 ژانویه)، رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس توضیح داد که چرا در حال حاضر بیت کوین بسیار کمی دارد، اگرچه در اکتبر 2020 به قدری خوش بین بود که ادعا کرد «بیت کوین دارد دنیا را می خورد».

قبل از تأسیس سرویس تحقیقاتی اقتصاد کلان و استراتژی سرمایه گذاری Global Macro Investor (GMI) در سال 2005، پال به طور مشترک صندوق جهانی کلان GLG را در لندن برای شرکت مدیریت دارایی جهانی GLG Partners (که اکنون “Man GLG” نامیده می شود، مدیریت می کرد. قبل از آن، پال در گلدمن ساکس کار می کرد، جایی که او به طور مشترک تجارت فروش صندوق های تامینی اروپا در سهام و مشتقات سهام را مدیریت می کرد. در حال حاضر او مدیر عامل مالی و تجاری کانال ویدیویی Real Vision است که در سال 2014 یکی از بنیانگذاران آن بود.

در شماره آوریل 2020 خبرنامه GMI، پال توضیح داد که چرا معتقد است بیت کوین، که او آن را «آینده» می نامد، می تواند روزی ارزش 10 تریلیون دلاری داشته باشد. در آن شماره، پال گفت که ایده ارزش گذاری 10 تریلیون دلاری برای بیت کوین چندان احمقانه نیست:

پس از همه، این فقط یک ارز یا حتی ذخیره ارزش نیست. این یک سیستم مالی و حسابداری کامل قابل اعتماد، تأیید شده، ایمن با ارزش دیجیتالی است که هرگز نمی‌توان آن را خارج از الگوریتم رمزنگاری ایجاد کرد. که عمل می کند. ”

سپس، در 7 اکتبر 2020، طی مصاحبه ای با Daniela Cambone، سردبیر و مجری در Stansberry Research، پال گفت که بیت کوین 50 درصد در سبد سرمایه گذاری شخصی او تخصیص دارد و او در حال بررسی فروش طلای خود به بیت کوین بیشتری بخرید:

« این یک روایت مداوم بوده است. من از سال 2012 درگیر بیت کوین هستم. این یک روایت مداوم بود که در ابتدای این کار می دانستم تنها پاسخ این است که تمام نرخ های بهره را به صفر برسانم و احتمالاً منفی و سپس محرک های عظیم فراتر از هر چیزی که قبلاً دیده ایم. .

بنابراین اولین مرحله ای که می خواهم در آن شرکت کنم بیت کوین است. بنابراین، من به فروش رفتم، به موقعیت های خود اضافه کردم و اکنون شروع به دیدن کشتی به سمت ورشکستگی کرده ام و تنها پاسخ بیشتر از سوی بانک های مرکزی است.

به همین دلیل است که من شروع به خرید بیت کوین بیشتر و بیشتر کردم. از نظر فنی، تنظیمات درست است. بدیهی است که ما مرحله نصف شدن و فقط مرحله پذیرش را داشتیم – اتفاقی که با موسسات می افتد – مانند زمان بندی عالی است…

اکنون احتمالاً بالای 50 درصد است . در واقع، من پول نقد را کاهش داده ام، آن را در بیت کوین قرار دهید. موقعیت های معاملاتی من نسبتاً کوچک هستند زیرا فکر نمی کنم به اندازه بیت کوین فرصت وجود داشته باشد. بنابراین، واقعاً، عمدتاً مقداری پول نقد، مقداری طلا و بیت کوین، و من حتی با این ایده که طلای خود را بفروشم تا بیت کوین بیشتری بخرم، بازی می کنم. “

پال در یک طوفان توییتی که در 27 اکتبر 2020 ارسال شد، بیت کوین را به عنوان “سیاهچاله ای بسیار بزرگ که همه چیز اطراف خود را می مکد و آن را نابود می کند” توصیف کرد. سپس به توضیح منظور خود پرداخت. او این کار را با استفاده از نمودارهایی انجام داد که عملکرد بیت کوین را – در دوره سه ساله گذشته – با طلا، نزدک، سهام بانکی، اوراق قرضه، کالاها، ترازنامه بانک مرکزی G4، نقره، سهام آمازون (AMZN) و سهام سیب مقایسه کرد. (AAPL).

پال در پایان گفت که بیت کوین بهترین فرصت سرمایه گذاری/تجارتی است که تا به حال پیدا کرده است:

سیاهچاله کلان جرم همه چیز را می مکد.

باز هم، این بهترین فرصت تجاری/سرمایه گذاری و آینده ای است که تا به حال پیدا کرده ام و این قدرت را دارد که به پسر کوچک فرصتی بدهد تا قبل از وال استریت، سهم خود را از تولید ثروت بگیرد. بگیرش.

سپس، در 29 نوامبر 2020، توییت کرد که او توانست تمام طلای خود را بفروشد و “برای خرید BTC و ETH (80/20) اقدام کند.

قوز کردن من فکر می کنم ETH احتمالاً 5 به 1 بهتر عمل می کند، اما چه کسی می داند. بیت کوین شرط آسان است.

در آوریل 2021، او بیشتر در مورد اتریوم و عملکرد بهتر آن از بیت کوین صحبت کرد.

توکن هایی که موفق به دریافت اثرات شبکه نمی شوند روند پایین تری دارند، توکن هایی که به اثرات شبکه اکوسیستم (کیف پول های فعال + توسعه دهندگان + برنامه ها) دست می یابند، احتمالاً در طول زمان از نظر BTC افزایش خواهند یافت.

هنر در انتخاب این است که کدام یک جلوه های شبکه را دریافت کند، و این آسان نیست (به همین دلیل من یک سبد را انتخاب کردم)

در جولای 2021، پال با کامیلا روسو، مجری پادکست “The Defiant” مصاحبه کرد. این قسمت در 19 جولای 2021 منتشر شد.

پال اشاره کرد که هم در مورد سهام و هم در مورد کریپتو صعودی باقی مانده است. با این وجود، او به Russo گفت که 100٪ از ارزش خالص نقدینگی خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است، زیرا معتقد است که این طبقه دارایی بیشترین پتانسیل صعودی را ارائه می دهد.

در اینجا دو جالب ترین چیزهایی بود که در آن مصاحبه متوجه شدیم:

او «سبدی از نشانه‌های دیگر» را اضافه کرده بود، با تمرکز بر توکن‌های اجتماعی که از نشانه‌های غیرقابل تعویض (NFT) «خارج از آثار هنری» استفاده می‌کنند.

تا جولای 2021، پورتفولیوی کریپتو او 55 درصد به دلار ETH، 25 درصد به دلار بیت کوین و 20 درصد در سایر دارایی های رمزنگاری شده بود.

در 29 اکتبر 2021، پال، که گفته بود در حال حاضر “به طور غیر مسئولانه” در $ETH (با حدود 85٪ از سبد سرمایه گذاری شخصی خود در $ETH)، مصاحبه ای با Ash Bennington، سردبیر ارشد Real Vision داشت. که او توضیح داد که یکی از دلایل اصلی صعودی بودن او در $ETH، کمبود عرضه آن نسبت به تقاضا است.

طبق گزارشی که توسط The Daily Hodl منتشر شده است، پال در مورد شناور رایگان اتریوم چنین گفته است:

] اتریوم[به دلیل سوزاندن ETH از هزینه های گاز، عرضه محدودی دارد. همه توکن های خود را برای ETH 2.0 قرار می دهند، بنابراین شما بارهای زیادی را از صرافی برداشته اید. پس از آن… [در حدود 100 میلیارد دلار] در DeFi (مالی غیرمتمرکز)، NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) و همه این موارد محبوس شده است. در واقع یک شناور آزاد اتریوم حدود 11 درصد باقی می ماند.

11% تمام اتریوم موجودی است که در صورت ورود به بازار می‌توانید بخرید، و ما آن شوک تقاضا را جلوی چشمانمان می‌بینیم. بیت کوین هیچ چیز مشابهی ندارد. بله، یک شوک عرضه وجود دارد، بله، یک شوک تقاضا وجود دارد، اما شدت شبکه ای که اتریوم دارد را ندارد. “

در 19 ژانویه 2022، پس از وارد شدن به مشاجره با یک ماکسیمالیست بیت کوین در توییتر، او با این ادعا که فقط یک بیت کوین دارد، تعداد زیادی از افراد جامعه رمزنگاری را شوکه و عصبانی کرد.

و این مسئله شماست من با فلسفه شما موافق نیستم، پس شما به من حمله می کنید؟ واقعا؟ به همین دلیل است که من فقط یک بیت کوین در اختیار دارم، جامعه توجه خود را از دست داده است و شما قربان، با حذف افرادی که دیدگاه شما را از شبکه به اشتراک نمی گذارند، به کاهش اثرات شبکه کمک می کنید.

رائول پال فقط یک بیت کوین دارد؟ و نه به دلیل بازگشت بالقوه بلکه به دلیل جامعه؟ این کاملاً بر خلاف انجیلی است که او در RealVision موعظه می کند (بله، من می دانم که او آلت های زیادی دارد). https://t.co/K10iAtStIM

خوب، دیروز، پال عصبانیت خود را از افشای این که وی در معرض کمی با بیت کوین قرار دارد را اذعان کرد و توضیح داد که دلیل این “کم وزنی” در دلار بیت کوین این بود که انتظار داشت عملکرد آن در مقایسه با دلار ETH کمتر باشد.

آنقدر کامنت‌های بی‌سابقه که من فقط 1 بیت کوین دارم! من BTC بسیار کم وزن هستم زیرا فکر می کنم قیمت آن در طول زمان کمتر از ETH و برخی دیگر افزایش می یابد. این یک نظر در مورد منفی بودن BTC من نیست. همچنین، نه، من هیچ یک از کیف های رمزنگاری خود را به دارندگان کیف مبتدی نفروخته ام

سپس، پس از اینکه پیتر مک کورمک، پادکست حداکثری بیت کوین، از پال پرسید که آیا واقعاً فقط یک بیت کوین دارد، پال پاسخ داد که معتقد است حداکثر دو یا سه بیت کوین در اختیار دارد.

من فکر می کنم در مورد آن است … ممکن است 2 یا 3 باشد … اما در کل زیاد نیست