مارکوس دیروز در توییتر خود از پایان دوره هفت ساله مدیریت طولانی خود در متا رونمایی کرد. بازار با گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه خروج مارکوس به دلیل Hit-and-Miss متا است، برای راه‌اندازی ارز دیجیتال خود برای پرداخت‌های آنلاین فرا مرزی از طریق محصولات فیس‌بوک، موج می‌زند.

اخبار شخصی: پس از گذراندن هفت سال پربار در متا، تصمیم سختی گرفتم که در پایان سال جاری استعفا بدهم و شرکت را ترک کنم.

آیا Crypto Executive به جای ناکامی در راه اندازی Native Crypto کناره گیری کرد؟

پس از خدمت به عنوان رئیس پی پال، مارکوس در سال 2014 به متا پیوست. او در برنامه پیام رسانی آنلاین محبوب متا، مسنجر، کار کرد و در نهایت به بخش مالی شرکت رفت. تحت رهبری مارکوس، متا دو ارز دیجیتال را یکی پس از دیگری معرفی کرد. انتظار می رفت که هر دو ارز بلاک چین لیبرا و کیف پول دیجیتال کالیبرا در سال 2020 فعال شوند. با این حال، هیچ یک به جای واکنش منفی جهانی سیاست گذاران و تنظیم کننده ها موفق نشدند. در حال حاضر، ارز دیجیتال متا Diem، توسط یک نهاد مستقل، جدا از پروژه کیف پول دیجیتال آن، Novi، اداره می شود. علاوه بر این، استفان کسریل که در حال حاضر به عنوان معاون محصول در Novi فعالیت می کند، اکنون جایگزین مارکوس به عنوان رئیس رمزارز متا خواهد شد.

“در حالی که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن درست در پاشنه راه اندازی Novi وجود دارد – و من مثل همیشه در مورد نیاز به تغییر در سیستم های پرداخت و مالی خود مشتاق هستم – DNA کارآفرینی من برای چندین صبح متوالی مرا تحت فشار قرار داده است. به نادیده گرفتن آن ادامه می‌دهم… من با دانستن اینکه آنها به اجرای مأموریت مهم ما تحت رهبری skasriel به خوبی ادامه خواهند داد، احساس آرامش و اطمینان می‌کنم، و من نمی‌توانم منتظر باشم تا شاهد این موضوع از بیرون باشم. اطلاعیه متا.

در اواخر ماه اکتبر، فیسبوک، بزرگترین پلتفرم رسانه اجتماعی جهان، پس از تغییر نام خود به متا، تغییر نام تجاری خود را تایید کرد. تغییر نام مطابق با تمرکز شرکت بر ساخت اولین متاورس واقعی جهان بود.