مقامات ترکیه اخیراً متاورس را به عنوان یک منطقه اولویت برای توسعه سیاست شناسایی کرده اند.

رئیس جمهور ترکیه به حزب حاکم دستور داد تا مجمع متاورس را سازماندهی کند

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و مقامات آک‌حزب حاکم اوایل این هفته برای گفت‌وگو درباره متاواژه دیدار کردند و رئیس‌جمهور خواستار تحقیقات جامع در این زمینه شد.

بر اساس گزارش دیلی صباح، اردوغان از حزب آک ترغیب کرده است که متاورز، ارزهای دیجیتال و نحوه انجام تراکنش ها با استفاده از آنها را مطالعه کند .

در جلسه ای در 25 ژانویه، به رهبران حزب دستور داده شد که در مورد این پدیده تحقیق کنند که پیامدهای قابل توجهی برای آینده دارد. پیش‌بینی می‌شود که جنبه‌های اقتصادی متاورس، ارزهای دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی در مجمعی که متعاقباً توسط حزب حاکم سازماندهی می‌شود، مورد بررسی قرار گیرد.

در ترکیه، متاورس در حال افزایش است. بر اساس برخی گزارش‌ها ، هزاران منطقه مجازی در ترکیه، که بیشتر آنها در پایتخت تاریخی سابق استانبول واقع شده‌اند، قبلاً در پلتفرم‌های متاورس مبتنی بر بازی خریداری شده‌اند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، دولت ترکیه اخیراً در metaverse برای بحث در مورد قوانین ارزهای دیجیتال تشکیل جلسه داد. مصطفی الیتاش، رئیس مجلس ملی بزرگ ترکیه سپس گفت: “من معتقدم که جلسات مبتنی بر متاورز به سرعت بهبود می یابد و به بخشی اساسی از زندگی ما تبدیل می شود.”

در حالی که دولت ترکیه پذیرای فناوری بلاک چین، متاورس و یک ارز دیجیتال دولتی است ، رئیس جمهور اردوغان به دلیل مخالفت شدید خود با ارزهای دیجیتال بدنام است . سال گذشته، در یک جلسه پرسش و پاسخ عمومی، او به ارزهای دیجیتال «اعلان جنگ» داد و به این معنی بود که کشور علاقه‌ای به پذیرش آن‌ها ندارد.