السالوادور زمانی تاریخ ساز شد که اولین کشور مستقلی بود که بیت کوین را به یک ارز قانونی تبدیل کرد. پذیرش رسمی در 7 سپتامبر کل فضا را به شادی و سرور تبدیل کرده بود زیرا گامی مهم برای BTC را نشان می داد. این دارایی دیجیتال که به سختی یک نوجوان بود، از یک سکه اینترنتی ناشناخته نسبتاً ناشناخته به مناقصه قانونی رسمی یک کشور تبدیل شده بود.

از آن زمان، السالوادور پیشرفت های زیادی در زمینه بیت کوین داشته است. این کشور پس از اولین خرید خود در روزی که در کشور به عنوان “روز بیت کوین” شناخته می شود، به تدریج سهام خود را در بیت کوین افزایش داد. پذیرش کیف پول بیت کوین صادر شده توسط دولت، Chivo، به سرعت رشد کرد زیرا ساکنان این کشور از پاداش ثبت نام 30 دلاری استفاده کردند.

به نظر می رسد که پذیرش با سرعتی بیش از حد انتظار پیش می رفت. تنها دو ماه پس از اجرایی شدن این قانون، رئیس جمهور Nayib Bukele در مورد تعداد شهروندانی که از بیت کوین استفاده می کنند، افشاگری کرد.

استفاده از کیف پول های بیت کوین بیشتر از بانک ها

رئیس جمهور نایب بوکله در مراحل مختلف پس از تصویب، به روز رسانی هایی را در مورد تعداد افرادی که از Chivo استفاده می کنند ارائه کرده بود. این تعداد در ده روز اول پس از 7 سپتامبر به بیش از یک میلیون کاربر رسیده بود. هفته‌های بعدی شاهد پذیرش بیشتری از سوی ساکنانی بودیم که شروع به پذیرش ارز دیجیتال کردند.

بیت کوین به عنوان راهی برای اطمینان از اینکه ساکنان السالوادور، که اکثر آنها عمدتاً فاقد بانک هستند، به خدماتی دسترسی خواهند داشت که در غیر این صورت از آنها قفل می شدند، معرفی شد. به نظر می رسد السالوادوری ها از این موضوع نهایت استفاده را برده اند.

Bukele در توییتر اعلام کرد که از 15 نوامبر، تعداد افرادی که از کیف پول بیت کوین استفاده می کردند بیشتر از کسانی بود که حساب بانکی داشتند.

این توییت در پاسخ به یکی از بیت کوین دات کام منتشر شد که نشان می داد فروشندگان بیت کوین را برای غذاهای خیابانی می پذیرند. شهروندان این کشور همچنان از دلار آمریکا علاوه بر بیت کوین استفاده می کنند، اما به نظر می رسد که این ارز دیجیتال حتی در مناطق روستایی نیز رو به افزایش است.

شرط بندی روی بیت کوین

حمایت السالوادور از بیت کوین تنها به تبدیل آن به ارز قانونی ختم نشده بود. این کشور همچنین دارایی دیجیتال را خریداری کرده بود تا تعهد خود را به رشد بلندمدت خود نشان دهد. اولین خرید 200 بیت کوین در روز اجرایی شدن قانون بود. قول خرید بیت کوین بیشتری داده شد که طی دو ماه از آن زمان انجام شده است.

مطالب مرتبط | تحلیلگر کریپتو می گوید بیت کوین امسال به 100000 دلار نمی رسد، چه زمانی خواهد رسید؟

آخرین تکرار خرید BTC توسط این کشور دو هفته پیش بود که 420 BTC را به قیمت 25 میلیون دلار خریداری کرد. بیت کوین در این مدت کاهش یافته بود و کشور از این موقعیت استفاده کرده و به ذخیره بیت کوین خود اضافه کرده و مجموع دارایی های خود را به 1120 بیت کوین رسانده است.

جهان همچنان به السالوادور چشم دوخته است تا ببیند استفاده از یک ارز دیجیتال به عنوان یک ارز قانونی در بلندمدت چگونه عمل خواهد کرد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که کشور به خوبی عمل می‌کند و با شرایط عادی جدید یعنی داشتن یک ارز دیجیتال به‌عنوان یک ارز قانونی سازگار شده است.