52 اصلاحات قانونی پیشنهادی خواستار بوروکراسی کمتر، تشریفات اداری کمتر، ایجاد مشوق های مالیاتی برای تبدیل السالوادور به یکی از آزادی محورترین کشورها هستند.

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور می خواهد به کسانی که در کشور کوچک آمریکای مرکزی سرمایه گذاری می کنند، شهروندی ارائه دهد.

رئیس جمهور بوکل روز یکشنبه در توییتر به جامعه ارزهای دیجیتال اطلاع داد که در حال ارسال لیستی از 52 اصلاحات قانونی به کنگره است. از جمله قابل توجه ترین پیشنهادها، بوکله خواستار حذف تشریفات اداری، کاهش بوروکراسی، ایجاد مشوق های مالیاتی و از همه مهمتر ارائه شهروندی به خارجیانی شد که به دنبال سرمایه گذاری در کشور هستند.

من 52 اصلاحات قانونی را به کنگره می فرستم، برای حذف تشریفات اداری، کاهش بوروکراسی، ایجاد مشوق های مالیاتی، شهروندی در ازای سرمایه گذاری، قوانین جدید اوراق بهادار، قراردادهای ثبات، و غیره

. پناهگاهی برای آزادی ایجاد خواهد کرد.

— Nayib Bukele (@nayibbukele) 20 فوریه 2022

رئیس جمهور قول داد که السالوادور را به یکی از آزادی محورترین کشورها تبدیل کند، در زمانی که جهان در حال سقوط در “استبداد” است.

Bukele به یک پرچمدار پذیرش بیت کوین ( BTC ) تبدیل شده است، اما به همین دلایل به یک چهره به همان اندازه بحث برانگیز در سیاست بین المللی تبدیل شده است. اخیراً، یک گروه دو حزبی از سناتورها در ایالات متحده قوانین جدیدی را ارائه کردند که به دنبال کاهش خطرات ناشی از پذیرش السالوادور از BTC به عنوان یک ارز قانونی است.

پرزیدنت بوکل قانون جدید را مورد سرزنش قرار داد و سناتورهای ایالات متحده را “پررونق تر” خواند و در عین حال به آنها یادآوری کرد که آنها هیچ صلاحیت قضایی در یک کشور مستقل و مستقل ندارند.

OK boomers…

شما 0 صلاحیت قضایی در یک کشور مستقل و مستقل دارید.

ما مستعمره شما، حیاط پشتی یا حیاط جلوی شما نیستیم.

از مسائل داخلی ما دوری کنید.

سعی نکنید چیزی را کنترل کنید که نمی توانید آن را کنترل کنید

السالوادور آماده است تا  اوراق قرضه آتشفشانی بیت کوین میلیارد دلاری خود را  در ماه مارس راه اندازی کند. وجوه به دست آمده از اوراق قرضه برای ساخت اولین شهر بیت کوین در جهان استفاده می شود.

السالوادور سال گذشته در سپتامبر، زمانی که اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را به همراه دلار آمریکا به یک ارز قانونی تبدیل کرد، تاریخ را ایجاد کرد. در حالی که بیشتر سازمان‌های بین‌المللی، از جمله بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول (IMF) همچنان نسبت به اثرات سوء استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان ارز قانونی هشدار می‌دهند، طبق گزارش‌ها، این کشور به رشد بیش از 10 درصدی تولید ناخالص داخلی، بالاترین رشد در تاریخ خود دست یافته است. .

تولید ناخالص داخلی السالوادور در سال 2021 10.3 درصد رشد کرد.

و اکنون صادرات آن (محرک اصلی رشد اقتصادی) در ژانویه امسال در مقایسه با ژانویه 2021، 13 درصد رشد کرده است.

آیا ما به دنبال رشد دو رقمی تولید ناخالص داخلی در سال جاری هستیم؟

به هر حال، السالوادور تا قبل از سال 2021 هرگز رشد تولید ناخالص داخلی دو رقمی نداشته است