Bukele بار دیگر به دلیل اعتماد کور خود به BTC با واکنش شدید روبرو شد. این بار مدیر عامل شرکت Euro Pacific Asset Management و کارگزار بورس اوراق بهادار بد نام ضد ارز دیجیتال و طرفدار طلا، پیتر شیف در توییتر آمد تا Bukele را حذف کند. شیف به اطلاعیه اضافه شدن بیت کوین رئیس جمهور سالوادور پاسخ داد و مدعی شد که درآمد مالیات دهندگان را که به سختی به دست آورده اند هدر می دهد و مجموعه ای از سقوط های ارزهای دیجیتال آتی را پیش بینی می کند.

افت های بسیار بیشتری در راه است. قصد دارید چقدر از پول مالیات دهندگان را هدر دهید؟

پاسخ شیف آغاز کننده یک جنگ توییتری بین او و رئیس جمهور سالوادور بود که به تمسخر شیف را “پرور” خطاب کرد. رئیس جمهور بوکله همچنین خاطرنشان کرد که خرید قبلی این کشور از دیپ سبز شده است. علاوه بر این، او فاش کرد که السالوادور در حال حاضر 44106 اونس ذخایر طلا دارد که 0.37 درصد کاهش یافته و ارزش فعلی آن 79 میلیون دلار است. با این حال، او تاکید کرد که اگر کشور یک سال پیش آن را فروخته و بیت کوین می خرید، “اکنون ارزش آن 204 میلیون دلار بود”.

با توجه به اینکه ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به 2.20 تریلیون دلار رسیده است، بازار کریپتو از نظر شاخص ترس در سطح بالایی قرار دارد، که نشان دهنده کاهش 4.73 درصدی نسبت به روز گذشته است. بیت کوین نیز در 24 ساعت گذشته 3.35 درصد دیگر کاهش یافت و انباشته 7 روز کاهش 16.6 درصدی به قیمت 47 هزار دلار در زمان نگارش این خبر داشت.

با این حال، با توجه به رشد اجتناب ناپذیر صنعت غیرمتمرکز، جامعه همچنان به آن به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری نگاه می کند. السالوادور در چند هفته گذشته میلیون ها دلار را برای خرید افت بیت کوین هزینه کرده است. در اواخر نوامبر، این کشور در جریان سقوط جمعه سیاه، مقداری BTC دیگر برای خود خریداری کرده بود. رئیس جمهور Bukele از اضافه شدن 100 بیت کوین از طریق توییتر خبر داد و اشاره کرد که آنها آن را به جای کاهش جمعه سیاه، با قیمتی با تخفیف خریداری کرده اند.

السالوادور به تازگی دیپ را خریده است.