György Matolcsy، رئیس بانک ملی مجارستان، ممنوعیت کلی تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا را پیشنهاد کرده است.

فرماندار Matolcsy در پست وبلاگی که توسط بانک مرکزی مجارستان با نام مستعار Magyar Nemzeti Bank (MNB) با عنوان “زمان ممنوعیت تجارت و استخراج کریپتو در اتحادیه اروپا” به اشتراک گذاشته شده است، به ممنوعیت اخیر کریپتو تحمیل شده توسط چین اشاره کرد.

 

او همچنین به پیشنهاد بانک مرکزی روسیه اشاره کرد که خواستار ممنوعیت کلی تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال داخلی است. Matolcsy در پاسخ به پیشنهادات برای ممنوعیت رمزارزها گفت:

من کاملاً با این پیشنهاد موافقم و همچنین از نظر تنظیم کننده ارشد مالی اتحادیه اروپا که اتحادیه اروپا باید روش استخراج مورد استفاده برای تولید بیشتر بیت کوین های جدید را ممنوع کند، حمایت می کنم.

فرماندار قویاً به پتانسیل ارز دیجیتال برای «خدمت به فعالیت‌های غیرقانونی و تمایل به ایجاد اهرام مالی» اعتقاد دارد. ماتولسی همچنین بر نگرانی‌های مطرح شده توسط بانک مرکزی روسیه تاکید کرد – مبنی بر اینکه ارزش بازار کریپتو توسط «تقاضای سوداگرانه برای رشد آینده، که حباب‌هایی ایجاد می‌کند» تعیین می‌شود.

در پایان، فرماندار Matolcsy خواستار ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال برای مقابله با خطرات سرمایه‌گذاران مربوط به اهرام و حباب‌های مالی است:

«شهروندان و شرکت‌های اتحادیه اروپا مجاز خواهند بود ارزهای رمزنگاری شده را در خارج از کشور داشته باشند و رگولاتورها دارایی‌های آنها را پیگیری خواهند کرد.»

در سپتامبر 2021، مجسمه برنزی خالق افسانه بیت کوین ( BTC )، ساتوشی ناکاموتو در پارک Graphisoft در بوداپست مجارستان رونمایی شد.

مجسمه ساتوشی امروز در بوداپست رونمایی شد. منعکس کننده بودن آن را دوست دارید و بر نقش همه ما در بیت کوین تأکید می کند.

باشد که الهام بخش همه کسانی باشد که علیه اقتدارگرایی در سراسر جهان مبارزه می کنند، از جمله مخالفان و روزنامه نگارانی که توسط ویکتور اوربان در مجارستان تحت آزار و اذیت قرار می گیرند

همانطور که Cointelegraph در آن زمان گزارش داد، این مجسمه نیمه بالایی یک فیگور را با چهره ای بی خاصیت نشان می دهد که یک هودی با آرم BTC پوشیده است. Debreczeni Barnabás، مدیرعامل صرافی کریپتو مجارستان Shinrai از جمله کارآفرینان کریپتو متعددی بود که در این مراسم سخنرانی کرد:

 

«ساتوشی ناکاموتو پولی مستقل و عاری از هر گونه واسطه‌ای ایجاد کرده است که به مردم قدرت می‌دهد با حاکمیت مالی […] ما این مجسمه را برپا کرده‌ایم تا به خود یادآوری کنیم که شجاعت فضیلت است. ما باید به رویاهای بزرگ ادامه دهیم.”