بازیگران این صنعت تنها چند روز قبل از اجرایی شدن این پیشنهادها با قوانین مالیاتی هند مشکل پیدا کرده اند.

Nischal Shetty، از صرافی WazirX مستقر در هند، اخیراً در توییتر توضیح داد که چگونه 1٪ مالیات کسر شده در مبدا (TDS) احتمالاً منجر به از دست دادن درآمد مالیاتی برای دولت خواهد شد.

بر اساس محاسبات Shetty، هندی ها حدود 3 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده دارند. با فرض سود خالص 10 درصد به طور کلی، سود کل 300 میلیون دلار خواهد بود.

بودجه هند برای سال‌های 2022-23، یک TDS 1% را برای تمام پرداخت‌ها یا انتقال دارایی‌های دیجیتال مجازی بالاتر از یک آستانه پیشنهاد کرده بود. دولت همچنین قصد دارد یک مالیات ثابت 30 درصدی بر سود تراکنش های ارزهای دیجیتال وضع کند.

با 30 درصد مالیات بر درآمد کریپتو، او 100 میلیون دلار را به عنوان مبلغ پرداختی محاسبه می کند. با این حال، در 1٪، “دولت هند باید هر سال 900 میلیون دلار را به عنوان TDS بازپرداخت کند.”

شتی توضیح داد که عدم پرداخت 900 میلیون دلار باعث فلج شدن معامله گران و جلوگیری از معامله آنها به دلیل کمبود سرمایه می شود.

دولت می تواند میلیون ها درآمد مالیاتی را از دست بدهد

این به نوبه خود، پتانسیل آنها را برای کسب سود کاهش می دهد. در نتیجه، این بر درآمد 100 میلیون دلاری دولت از مالیات بر درآمد تأثیر می گذارد.

معرفی 1% TDS حجم معاملات را کاهش می دهد، سود را کاهش می دهد، تعداد بازپرداخت های TDS پردازش شده را افزایش می دهد و ضرر مالیاتی هنگفتی به دولت وارد می کند.

پیشنهاد او TDS 0.1٪ است. این به معنای 100 میلیون دلار درآمد برای دولت، بازپرداخت بسیار کم، تأثیر منفی کمتر بر معامله‌گران و فرصتی بیشتر برای کسب سود است.

با این حال، نگرانی های دیگر همچنان باقی است. در فوریه، جی بی موهاپاترا، رئیس هیئت مرکزی مالیات های مستقیم (CBDT) این سوال را مطرح کرد که چه کسی پرداخت های TDS را انجام می دهد؟ به خصوص زمانی که پرداخت از طریق یک صرافی غیرمتمرکز یا P2P به طرف مقابل ناشناس انجام می شود.

موهاپاترا گفت که “مشکلات دندانی” وجود خواهد داشت، اما مسئولیت پرداخت بر عهده خریدار خواهد بود.

طبق گزارش ها، هند آماده است تا از سال 2023 یک ستون رمزنگاری را در فرم های اظهارنامه مالیات بر درآمد قرار دهد. 

تارون باجاج، وزیر درآمد، گفت که مقررات TDS از اول ژوئیه 2022 اجرایی خواهد شد، در حالی که نرخ مالیات 30 درصد از اول آوریل اعمال خواهد شد.