میم به مواردی از اتساع زمان گرانشی شدید اشاره دارد که در فیلم موفق به تصویر کشیده شد.

جوزف کوپر (متیو مک کانهی) پس از فرود بر روی سیاره میلر، سیاره آبی که بسیار نزدیک به یک سیاهچاله خیالی به نام گارگانتوآ می چرخد، به خدمه خود می گوید که هفت سال روی زمین به دلیل گرانش قوی برابر است با تنها یک ساعت در آنجا. یک اسکرین شات از صحنه بصری جذاب با حضور آملیا برند (آن هاتاوی) و دویل (وس بنتلی) چند سال پس از نمایش فیلم Interstellar به یک میم تبدیل شد و در فیس بوک و ردیت مورد توجه قرار گرفت.

مفهوم حیرت‌انگیز اتساع زمان، که در داستان فیلم نقش اساسی دارد، به دلیل این واقعیت که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت متزلزل هستند، به منبع شوخی‌ها در جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شد. سال گذشته، Dogecoin، بزرگترین سکه میم، تنها در عرض سه ماه 19090 درصد افزایش یافت و برخی از دارندگان آن را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی ثروتمند کرد. اکنون، سکه سگ 77.56 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است.

ماهیت جیوه‌ای کریپتو همچنین منجر به تغییرات احساسات مکرر می‌شود، به طوری که افراد پس از یک حرکت قابل توجه در هر جهت، نزولی یا صعودی می‌کنند.

ماسک، که توییت‌های مکرر او درباره Dogecoin به رالی سال گذشته دامن زد، در اوایل این ماه با خرید برخی از محصولات تسلا با میم سکه اصلی، به افزایش علاقه به DOGE کمک کرد.