افزایش محبوبیت پلتفرم های DEX همچنین منجر به افزایش تعداد کلاهبرداری های مرتبط با آن شده است. گزارشی که اخیراً از سوی یک منبع برجسته چینی در توییتر Wu Blockchain منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعداد کلاهبرداری‌های مربوط به کیف پول‌های متاماسک جعلی در حال افزایش است. هزاران سرمایه گذار بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری خود را به دلیل این کلاهبرداری های کیف پول جعلی از دست داده اند. در این گزارش آمده است،

از آنجایی که صرافی های متمرکز کاربران چینی را ممنوع می کنند، برخی از کاربران به دنبال کیف پول های غیرمتمرکز هستند. در نتیجه، تعداد زیادی از کلاهبرداران، کیف پول‌های متاماسک جعلی را برای کلاهبرداری جعل کردند، که منجر به ضرر بسیاری از سرمایه‌گذاران چینی شد.

از آنجایی که صرافی های متمرکز کاربران چینی را ممنوع می کنند، برخی از کاربران به دنبال کیف پول های غیرمتمرکز هستند. در نتیجه، تعداد زیادی از کلاهبرداران، کیف پول‌های متاماسک جعلی را برای کلاهبرداری جعل کردند، که در نتیجه برای بسیاری از اینورستورهای چینی ضرر کرد. حجم بسیاری از پلتفرم‌های DEX در پی ممنوعیت کریپتوهای چینی به طور قابل توجهی افزایش یافت و خودی‌ها از افزایش علاقه سرمایه‌گذاران چینی برای اطلاع از Defi خبر دادند.

 

چین به سیاست سرکوب کریپتو خود ادامه می دهد.

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال ممنوعیت آن را تقریباً غیرممکن می‌کند و بنابراین دولت‌هایی که آن را تهدیدی برای سیاست‌های پولی آن می‌دانند، اغلب صرافی‌ها و پلتفرم‌هایی را که به تجارت ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند، ممنوع می‌کنند. با این حال، اکوسیستم کریپتو در بازار Dex و Defi که اکنون یک صنعت چند میلیارد دلاری است، رشد چشمگیری داشته است. Defi همه تسهیلات بانکی را با حفظ حریم خصوصی اضافه ارائه می دهد و بنابراین یک انتخاب محبوب است.

Dydx، یک پروتکل DEX نسبتا کوچکتر، رکوردهای حجم معاملات روزانه را شکست و از پلتفرم های برتر DEX مانند Sushiswap با اختلاف قابل توجهی پیشی گرفت. بسیاری بر این باور بودند که هجوم معامله‌گران چینی جدید به حجم معاملات کمک کرده است.