یک اطلاعیه قبلی که وزارتخانه آن را “در مورد ارز دیجیتال” می نامد، در مورد یک مشاوره عمومی برای موارد زیر توضیح می دهد:

1 – قوانین نظارتی را برای قبض ارزهای دیجیتال تنظیم کنید

2 – جلب علاقه مشاغل، شرکت ها، شهروندان و اشخاص حقوقی

اخطار دوم بیان می‌کند که ممکن است مشاوره دیگری برای اصلاحات ضروری برخی از قوانین فدرال در ارتباط با ارز دیجیتال باشد.

قبض رمزنگاری برای انتشار تنظیم شد

تا زمان نگارش، پیش نویس این لایحه هنوز علنی نشده است. با این حال، آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه انتظار دارد تا رایزنی های عمومی برای لایحه کریپتو را تا 18 مارس تکمیل کند.

سخنگوی این وزارتخانه گفت که ممکن است پس از چند هفته منتشر شود. «رویه بحث عمومی در چند مرحله انجام می شود. در حال حاضر در مرحله اولیه اطلاع رسانی درباره آغاز توسعه هستیم.»

بانک روسیه قبلاً با تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل خطرات ادعایی که برای ثبات مالی ایجاد می کرد مخالف بود.

اما با اجرای شرکت وزیر دارایی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از مردم خواسته است تا در مورد این موضوع به اجماع دست یابند.

روسیه نمی تواند بیت کوین را غیرقانونی کند

سیلوانوف در جلسه توجیهی وزارتخانه با بانک مرکزی چهارشنبه گذشته گفت که ممنوعیت کریپتو به اندازه ممنوعیت اینترنت در روسیه غیرممکن است.

سیلوانوف به جای منع آن، تنظیم صنعت توکن دیجیتال موجود را پیشنهاد کرد تا دولت بتواند بازار را نظارت کند و در عین حال به رشد سرمایه کشور کمک کند.

روسیه از درآمدهای حاصل از میزان دارایی های فیات واریز و برداشته شده سود زیادی از مالیات های کریپتو دارد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این کشور ممکن است بیش از 13 میلیارد دلار از پرداخت‌های مالیاتی در بازار کریپتو، همانطور که در یک سند دولتی بیان شده است، جمع‌آوری کند.

پول کلان در کریپتو

اقتصاددانان همچنین توضیح دادند که مالیات‌ها در صنعت کریپتو را می‌توان به دو شکل جمع‌آوری کرد: مالیات بر اشخاص حقوقی مانند صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات، یا مالیات بر سرمایه‌گذاری.

آنها به دنبال دریافت 90 تا 180 میلیارد روبل در سال تنها از پلتفرم‌های معاملاتی رمزنگاری قانونی و دارای مجوز و حدود 606 میلیارد روبل از مالیات بر درآمد هستند.

طبق گزارش بلومبرگ، در حال حاضر، تخمین تقریبی وجود دارد که روس‌ها بیش از 16.5 تریلیون روبل ارز دیجیتال یا حدود 215 میلیارد دلار دارند.

روسیه حدود 12 درصد از اقتصاد جهانی کریپتو را در اختیار دارد، اما پتانسیل رشد آن با قانونی شدن این صنعت بی پایان است.