تاریخچه مختصر قانون اساسیDAO

ConstitutionDAO در 11 نوامبر تشکیل شد، زمانی که گروهی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در زوم با هدف مشترک جمع آوری سرمایه به منظور تضمین خرید یک نسخه کمیاب از قانون اساسی ایالات متحده که قرار بود در حراج ساتبی در 19 نوامبر فروخته شود، تشکیل شد.

در پیش‌بینی حراج، DAO بیش از 45 میلیون دلار ETH از بیش از 17000 اهداکننده جمع‌آوری کرد، اما در درازمدت، پس از باخت به کن گریفین، مدیر عامل شرکت ضد کریپتو Citadel در طول حراج، نتوانست نسخه قانون اساسی را تضمین کند.

بر اساس حدس‌های محاسبه‌شده چندین تحلیل‌گر، علیرغم داشتن بودجه کافی برای تضمین قانون اساسی، DAO نتوانست این کار را انجام دهد، زیرا آنها نزدیک به یک میلیون دلار از پول مشارکت‌کنندگان، هزینه‌های گاز و حتی برخی دیگر را پرداخت کرده بودند. برای حمل قانون اساسی

PEOPLE Token On The Rise

در همین حال، چند روز پس از باخت در حراج، DAO اعلام کرد که فروشگاه را می بندد و گفت که همه اهداکنندگان می توانند بازپرداخت اتریوم خود را در ازای توکن های PEOPLE که هنگام مشارکت دریافت کردند، مطالبه کنند. و طبق داده های Coinmarketcap، PEOPLE در زمان بسته شدن حدود 0.004 دلار ارزش داشت.

داده‌های Dune Analytics همچنین نشان می‌دهد که تقریباً 55.28٪ از کل عرضه 4,565,078,206 توکن PEOPLE از زمان قرار دادن این پست برای او بازگردانده شده است. اما یک عقبگرد وجود دارد.

بازپرداخت ها دقیقاً به همان آرامی برنامه ریزی شده انجام نمی شود. دقیقاً همانطور که کاربران برای اهدای اتریوم خود به استخر مجبور بودند از هزینه های بالای گاز متحمل شوند، اکنون در دریافت بازپرداخت با وضعیت مشابهی روبرو هستند.

در حال حاضر، با وجود این واقعیت که ConstitutionDAO ممکن است واقعاً پس از جمع‌آوری کمک‌های مالی از انتظارات خارج شده باشد، اما بدیهی است که ارزش PEOPLE همچنان در حال افزایش است. همین دیروز، حتی OKEx – صرافی رمزارز، اعلام کرد که اکنون این توکن را فهرست می کند، زیرا به یک توکن متعلق به جامعه تبدیل شده است.