Brian Brooks  ، (مدیر عامل Bitfury و مسئول سابق کنترل ارز)، نگران است که کسانی که از مقررات ارزهای دیجیتال حمایت می کنند، در واقع کسانی هستند که می خواهند از این اتفاق جلوگیری کنند.

در مصاحبه اخیر با Fox News، مدیر اجرایی استدلال کرد که اگر تنظیم‌کننده‌ها در واقع در مورد ایجاد یک رژیم نظارتی برای دارایی‌های رمزنگاری جدی باشند، آن را به سیستم موجود بانک‌ها و کارگزاران اجازه خواهند داد. وی در ادامه افزود:

«شما به بانک‌ها اجازه می‌دهید از Solana و Ethereum برای تسویه پرداخت‌ها استفاده کنند، به جای استفاده از سیم FED و اتاق تسویه خودکار… همان افرادی که ادعا می‌کنند می‌خواهند مقررات نیاز داشته باشند، کسانی هستند که از ورود آن به اقتصاد تنظیم‌شده جلوگیری می‌کنند.»

Brooks  در مقام خود به عنوان OCC در سال گذشته، تلاش کرده بود تا دارایی‌های دیجیتال و صنایع بانکی را با اجازه دادن به بانک‌های فدرال برای نگهبانی ارزهای دیجیتال، نگهداری ذخایر فیات برای اپراتورهای استیبل‌کوین و راه‌اندازی گره‌های شبکه ارزهای دیجیتال به هم مرتبط کند. حتی با وجود اینکه این مجوزها توسط OCC فعلی حفظ شده است، فقدان دستورالعمل‌های روشن همراه با پیچیدگی‌های سیاسی، چنین حرکت‌هایی را متوقف کرده است.

علاوه بر این، بسته به نوع بانک و پیشنهادات آنها، مقررات مربوط به آن می‌تواند ترکیبی از OCC، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) باشد.

Brooks  در گفتگو با Fox  خاطرنشان کرد که راه حل تنظیم یک فناوری جدید مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال، ایجاد یک آژانس نظارتی جدید نیست، همانطور که برای مشتقات و پیشرو انجام شد. در عوض، آنها باید در محدوده سیستم های مالی موجود قرار گیرند. او اضافه کرد:

موضوع این است که بفهمیم این فناوری چگونه با چارچوب فعلی مطابقت می‌کند و به سرمایه‌گذاران و سازندگان اجازه می‌دهد به جلو حرکت کنند.

جالب اینجاست که او در اوایل این هفته نگرانی مشابهی را در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا مطرح کرده بود. در آن زمان، او استدلال کرد که رمزارز به جای اینکه چیزی کاملاً جدید باشد و به یک رژیم کاملاً جدید نیاز داشته باشد، «فقط یک بهبود عملکرد گامی در سیستم است».

 

یکی از نگرانی‌های اصلی در میان تنظیم‌کننده‌ها و بازیگران صنعتی مانند Brooks   ، حرکت نوآوری از ایالات متحده به دلیل «رویکرد نظارتی تکه‌تکه» آن است. در واقع، این امر باعث ایجاد فعالیت قانونی در خارج از کشور شده است.

حتی Ted Budd نماینده کنگره اخیراً ادعا کرد که می ترسد سیاست فعلی مقررات توسط قوانین در ایالات متحده “نسل بعدی فناوری مالی را مجبور کند که در خارج از کشور ما ایجاد شود.”