در اطلاعیه ای، دانشگاه خاطرنشان کرد که به عنوان یک موسسه خیریه 501(c)(3) ارزش کامل مشارکت ها را دریافت خواهد کرد و این کمک های ارز دیجیتال از مالیات کسر می شود. با این حال، کمک‌های کسر مالیات نمی‌توانند ناشناس باشند، زیرا اهداکنندگان “باید نام، آدرس و ایمیل خود را ارائه کنند تا هدیه قابل کسر مالیات باشد.”

در مجموع، دانشگاه 32 دارایی رمزنگاری مختلف از جمله توکن‌های پیشرو مانند BTC، ETH، و LTC و همچنین ارزهای دیجیتال الهام گرفته از میم را می‌پذیرد. به نقل از مت برگمن، مدیر ارشد پیشرفت در این موسسه، نقل شده است:

افراد بیشتری در حال سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند و ما به این زودی شاهد کاهش سرعت آن نیستیم. QU همیشه به دنبال راه‌هایی است که کمک‌کنندگان را برای حمایت از دانشجویان و طرح‌های ما آسان کند.

در اعلامیه خود، دانشگاه خاطرنشان کرد که 46 میلیون آمریکایی، تقریباً 22 درصد از جمعیت بزرگسال ایالات متحده، صاحب ارزهای دیجیتال هستند و اولین هدیه شناخته شده رمز ارز به آموزش عالی در سال 2014 رخ داد، زمانی که یکی از آلوم های صوتی دانشگاه Puget، 10000 دلار به صورت رمزنگاری به دانشگاه اهدا کرد. مدرسه

قابل ذکر است که کمک‌های ارزهای دیجیتال با خیریه Fidelity، بزرگترین کمک‌کننده در ایالات متحده، در سال گذشته بیش از 1000 درصد افزایش یافت. این سازمان 331 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده از طریق وجوهی که توسط اهداکنندگان توصیه شده بود دریافت کرد، در مقایسه با 28 میلیون دلاری که در سال 2020 دریافت کرد.

جامعه اولیه DOGE برای انجام پروژه های بشردوستانه معروف بود. در سال 2014 پس از جمع آوری بیش از 25000 دلار DOGE برای حضور تیم باب سورتمه جامائیکا در بازی های المپیک زمستانی سوچی، خبرساز شد.