ظاهراً این اولین بار در تاریخ اسپانسرینگ ورزشی است که یک DAO (یا سازمانی با ساختار مشابه) رای جمعی برای مشارکت در یک حمایت مالی دارد.

این پیشنهاد دومین مورد از سه اعلامیه اصلی است که تحت آخرین کمپین Terra قرار گرفته است که به آن “[REDACTED] گفته می شود.”

اولین قسمت از اعلان سه قسمتی فقط چند هفته پیش با اعلام “Luna Foundation Guard” یا LFG Terra منتشر شد.

بودجه پیشنهادی از استخر جامعه است، و خود پیشنهاد ستون‌های آن را بر روی چند بخش اصلی قرار می‌دهد: اولین مورد روایت است، این ایده که دستگاه پیشرو غیرمتمرکز استیبل‌کوین حمایت مالی از این شجره را تضمین می‌کند، نمادی از «DeFi به» گسترده‌تر است. جنبش توده ها دوم این ایده که جسور بودن اساساً برای رشد است. و توجیه نهایی مسلماً به بهترین وجه در خود پیشنهاد بیان شده است: “الهام بخشیدن به خلاقیت حاکمیت DAO برای تحقق پتانسیل کامل آن.”

یک باشگاه در NBA محتمل ترین هدف است، با MLB و NHL مطمئناً احتمالات، و NFL یک شانس غیر صفر، اما اندک برای حضور در تیمی که این معامله با آن انجام می شود.

بحث تمرکززدایی

این پیشنهاد منجر به بحث شدیدی در مورد درجه تمرکز بین شبکه Terra و تیم Terraform Labs شده است. کیف پول Terraform Labs مقدار قابل توجهی LUNA را در خود جای داده است، با این حال Do Kwon و تیم TFL مورد انتقاد قرار گرفته اند، که به جامعه دلیل قوی برای این باور می دهد که احتمال تمرکززدایی کامل Kwon چشم اندازی است که در راه است.

Kwon از یک “killswitch” که معمولا با نام “Armageddon” شناخته می شود، نام برده است که می تواند اکوسیستم Terra را به حالت کاملاً غیرمتمرکز و بدون نیاز به پیوست از Terraform Labs بفرستد. عموماً اعتقاد بر این است که این وجوه باقیمانده در کیف پول TFL فوق الذکر پس از برقراری آن حالت سوزانده می شود. در حالی که ایالت امروزی Terra ممکن است به اندازه سایر بازیکنان در فضا «غیرمتمرکز» نباشد، به وضوح در راه است – و دیدن اینکه چگونه حرکاتی مانند این در درازمدت بر این تمرکززدایی تأثیر می‌گذارد، جالب خواهد بود.