ملانیا ترامپ اخیراً یک کلاه NFT را که در دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه بر سر داشت، به قیمت ۱۷۰ هزار دلار فروخت. داده های بلاک چین نشان می دهد که NFT در نهایت به سازندگانش فروخته می شود.

ملانیا ترامپ اولین NFT خود را فروخته است – اما داده های بلاک چین نشان می دهد که NFT به خود سازندگان فروخته شده است. NFT، که از سری “مجموعه رئیس دولت، 2022” می آید، در بلاک چین سولانا ساخته شد. پیشنهاد برنده 1800 SOL بود که در زمان خرید حدود 170000 دلار ارزش داشت.

NFT کلاهی بود که او در دیدار با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در سال 2018 بر سر داشت و همچنین یک آیتم فیزیکی همراه آن بود. ملانیا ترامپ سال گذشته برای اولین بار از ورود به NFT خبر داد و آن را ترکیبی از خود توصیف کرد.

“علاقه به هنر و تعهد برای کمک به کودکان کشورمان در تحقق رویای منحصر به فرد آمریکایی خود.”

معامله به شرح زیر عمل کرد. اولین آدرس، که NFT را ایجاد کرد، تقریباً 473650 دلار USDC را به یک آدرس واسطه ارسال کرد. این آدرس واسطه مقداری از USDC را با کمی بیش از 1816 SOL تعویض کرد که به آدرس سومی که آن را خریداری کرد ارسال شد.

مادربرد ابتدا معامله را بررسی کرد و متوجه شد که هر کسی که حراج را راه اندازی کرده بود NFT را خریداری کرده است. جالب اینجاست که نمایندگان ملانیا ترامپ بیانیه ای را به مادربرد ارائه کردند و گفتند که

ماهیت پروتکل بلاک چین کاملاً شفاف است. بر این اساس، عموم می توانند هر تراکنش را در بلاک چین مشاهده کنند. معامله از طرف یک خریدار شخص ثالث تسهیل شد.

این بیانیه واقعاً به موضوع مورد نظر اشاره نمی کند و از گفتن اینکه دقیقاً چه کسی NFT را خریده است، اجتناب می کند. این مجموعه رویدادهای عجیبی است، بدون به روز رسانی از ملانیا ترامپ یا دفتر او.

محبوبیت NFT همچنان در حال افزایش است

این واقعیت که همسر رئیس سابق یک کشور یک توکن غیرقابل تعویض فروخته است یک اتفاق بزرگ است. NFT ها که توسط برخی مورد تمسخر و مورد علاقه برخی دیگر قرار گرفته اند، هیچ نشانه ای از کاهش نشان نداده اند و محبوبیت آنها به حوزه های سیاسی رسیده است.

در حالی که کسانی که در سیاست بودند، حتی قبلاً، از انتشار NFTها خودداری کرده‌اند، ممکن است در آینده در مورد نحوه پیش‌روی همه چیز اینطور نباشد. همانطور که وجود دارد، NFT ها راه هایی را در انواع صنایع و جایگاه ها پیدا می کنند. به عنوان مثال، یک NFT جولیان آسانژ شاهد افزایش قیمت پیشنهادی از 50 میلیون دلار بوده است.

به نظر می رسد صنعت موسیقی در حال آماده شدن برای یک انقلاب است و تعداد پلتفرم های NFT مرتبط در حال افزایش است. NFT ها راهی برای بهبود تعامل طرفداران و بهبود درآمدزایی برای هنرمندان در نظر گرفته می شوند. حتی یوتیوب نیز ظاهراً NFT را برای سازندگان محتوا در نظر گرفته است.