پس از حمله روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه، بیت کوین ( BTC ) به زیر مرز 35000 دلار سقوط کرد. با این حال، از آن زمان به بعد، ارز دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش یافته است و در حال حاضر حدود 39000 دلار معامله می شود.

قابل‌توجه است که در این مدت، طبق داده‌های پلتفرم تحلیل رفتار Santiment، «نهنگ‌های» بیت‌کوین حجم عظیمی از تراکنش‌ها را در این محدوده انجام دادند، زیرا قیمت‌ها به کف رسید.

در نتیجه، تعداد تراکنش‌های این پلتفرم بالای 100000 دلار و 1 میلیون دلار به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته رسیده است. جالب است که تراکنش‌های نهنگ بیت‌کوین آخرین بار در ۲۴ ژانویه به اوج خود رسید، درست زمانی که قیمت‌ها قبل از افزایش دوباره به پایین‌تر می‌آمدند.

«از آنجایی که قیمت بیت کوین با اخبار جنگ روز پنجشنبه به 34.7 هزار دلار رسید، نهنگ ها تراکنش های عظیمی انجام دادند. این بیشترین میزان تراکنش 100 هزار دلاری + و 1 میلیون دلاری تراکنش های بیت کوین از 24 ژانویه بوده است، زمانی که قیمت ها در هفته بعد 15 درصد افزایش یافتند.

 

چرا معاملات نهنگ بیت کوین قابل توجه است؟

با توجه به اینکه بیت کوین پس از اعلام تحریم‌ها علیه روسیه توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا شروع به بهبودی کرده است، نشان می‌دهد که دارایی دیجیتال ممکن است با ورود بازیگران برجسته به زیر محدوده 35000 دلار به عنوان یک فرصت خرید، به کف خود رسیده باشد.

بازار کریپتو در مواجهه با تغییرات ژئوپلیتیکی شروع به بازیابی قدرت می کند

Cardano روزانه نزدیک به 5000 کیف پول جدید در ماه فوریه اضافه می کند

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالاهای بلومبرگ، این افت را « لحظه تعیین کننده » برای دارایی دیجیتال در نظر گرفت.

“من فکر می کنم این در نهایت یک فرصت بسیار خوب برای خرید بیت کوین برای معامله گران بلند مدت خواهد بود. در تاریخ به عنوان یک لحظه تعیین کننده به آن نگاه می شود.

علاوه بر این، الکس ماشینسکی، مدیر عامل شبکه سلسیوس، همچنین گفت که درگیری بین روسیه و اوکراین به عنوان کاتالیزوری عمل کرده است که به بیت کوین کمک می کند تا سطح حمایت حیاتی را در 30000 دلار ایجاد کند.

جذب آنالیز روی زنجیره در 35000 دلار

علاوه بر این ، فینبولد در اوایل این ماه گزارش داد که تجزیه و تحلیل منطقه 35000 دلاری نشان می دهد که این منطقه به طور قابل توجهی بیشتر از مناطق جذب تقاضای قبلی است. پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای گلاسنود، به طور خاص، بیان کرد که آستانه 35000 دلاری است که باید به دقت نظارت شود و بیان کرد:

“منطقه ما در اینجا در این منطقه 35000 دلاری بسیار بزرگتر از جذب تقاضا در اینجا است، بنابراین این چیزی است که باید به آن توجه کرد. ما شاهد افزایش تقاضا در <…> بوده ایم که مردم مایلند در محدوده 30000 تا 40000 دلار وارد عمل شوند. در این مرحله یک بار دیگر از آن دفاع شده است.»

 

شایان ذکر است که جذب بار دیگر در این سطح وارد شد که برای بیت کوین صعودی است. بازار کریپتو در مواجهه با تغییرات ژئوپلیتیکی شروع به بازیابی قدرت می کند .

در حال حاضر بیت کوین با قیمت 38850.95 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 1.52 درصد رشد داشته و نسبت به هفته قبل 2.93 درصد کاهش داشته است.

بر اساس آمار CoinMarketCap، ارزش دارایی دیجیتال پرچمدار در حال حاضر 736.9 میلیارد دلار است که تسلط کلی بر بازار 41.7٪ است.