“خرید غیرفعال پیچیده” در صرافی های بیت کوین (BTC) همزمان با روند واگذاری BTC به انبارهای سرد است.

شوک عرضه بیت کوین تعدیل شده منبع: ویلی وو

بر اساس داده های ارائه شده توسط محقق ویلی وو، بهبود قیمت در بازار بیت کوین در دو هفته گذشته با افزایش سرمایه گذاران و سرمایه گذاران سوداگرانه که سکه های خود را می فروشند، مصادف شد.

با این وجود، توانایی قیمت بیت کوین برای تحمل فشار فروش به این معنی بود که فشار خرید از جاهای دیگر وارد می شد. همانطور که کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد، نهنگ های به اصطلاح بیت کوین در حال انباشت بیت کوین در سطح قیمت فعلی هستند.

وو می‌نویسد: «این فروش با داده‌های مبادلاتی که خرید غیرفعال پیچیده در مبادلات نقطه‌ای و حرکت سکه‌ها به کیف پول‌های کنترل‌شده توسط نهنگ را نشان می‌دهد، در تضاد است.»

این دیدگاه توسط کوین‌هایی که از مبادلات به سمت سردخانه دور می‌شوند پشتیبانی می‌شود. در همین حال، نهنگ‌هایی که بیش از 1000 بیت کوین (45 میلیون دلار) دارند در حال انباشته شدن هستند.

جریان های خالص مبادله بیت کوین و سپرده گذاری به/از کیف پول نهنگ. منبع: TradingView

علیرغم عقب‌نشینی قیمت بیت‌کوین تا آخر هفته، افزایش آدرس‌های نهنگ‌ها که 1000 تا 10000 BTC را کنترل می‌کنند نیز توسط Ecoinometrics از منابع داده‌های زنجیره‌ای بی‌توجه نمانده است.

آدرس‌های نهنگ‌های #Bitcoin در حال خرید هستند… بنابراین حتی اگر بیت‌کوین ممکن است پس از سقوط بازار سهام کاهش یابد، نشانه‌هایی وجود دارد که دارندگان بلندمدت قیمت فعلی را نقطه ورود خوبی می‌دانند. pic.twitter.com/z0xSR5pzml

— ecoinometrics (@ecoinometrics) 12 فوریه 2022

اهداف قیمت بیت کوین

Hunain Naseer، محقق OKEx، گفت که بیت کوین با توجه به رد و انحراف اخیر از میانگین متحرک 20 روزه، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، به زمان بیشتری برای تثبیت آینده نیاز دارد. با این وجود، بازپس گیری 46000 دلار احتمالاً آزمایش قیمت بعدی BTC را 50000 دلار خواهد داشت.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD با فلش های آبی که جمعه های اخیر را نشان می دهد. منبع: OKX/TradingView

از سوی دیگر، وو با توجه به احساسات اخیر فروش در میان سرمایه گذاران و سرمایه گذاران سوداگرانه، قیمت 33000 دلار را پایین ترین قیمت بیت کوین خواند. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، 40000 دلار یک سطح کلیدی برای نگه داشتن باقی می ماند در حالی که 46000-48000 دلار یک منطقه مقاومت سنگین برای گاوها باقی می ماند. 

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.