سه غول خدمات مالی نیز برنامه‌هایی را برای توقف خدمات رسانی به مشتریان مستقر در روسیه اعلام کرده‌اند.

ویزا، مسترکارت و پی پال به تعداد زیادی از شرکت‌هایی که روسیه را پس از «عملیات نظامی ویژه» پوتین علیه اوکراین ترک کردند، پیوستند. به این ترتیب، این سوال باقی می ماند که آیا روس ها به ارزهای دیجیتال روی می آورند یا خیر.

ویزا، مسترکارت و پی پال روسیه را ترک می کنند

از زمانی که جنگ بین دو کشور شوروی سابق آغاز شد، جهان غرب رویکرد متفاوتی نسبت به گذشته در پیش گرفت و به جای دخالت مستقیم در درگیری، شروع به اعمال تحریم کرد. علاوه بر این، شرکت ها و سازمان های بی شماری تصمیم به خروج از روسیه گرفتند و آن را متجاوز نامیدند.

بسیاری از تحریم‌ها و آن شرکت‌ها از نقطه نظر مالی ناشی می‌شوند و آخرین شرکت‌هایی که به آن‌ها ملحق شده‌اند سه غول مستقر در ایالات متحده – ویزا، مسترکارت و پی پال هستند.

رویترز نیات پی پال را در 5 مارس گزارش کرد و نشان داد که این شرکت خدمات خود را در اوایل روز شنبه در روسیه تعطیل کرده است. دان شولمن، رئیس و مدیر عامل شرکت، توضیح داد که PayPal “در محکومیت تجاوز نظامی خشونت آمیز روسیه در اوکراین در کنار جامعه بین المللی می ایستد.”

این شرکت از برداشت ها برای مدت معینی پشتیبانی می کند، بنابراین به مشتریان مستقر در روسیه اجازه می دهد تا موجودی حساب خود را برداشت کنند.

ویزا نیز از این روند پیروی کرد و گفت که روند توقف تمام تراکنش ها را در روزهای آینده آغاز کرده است.

پس از تکمیل، تمام تراکنش‌های آغاز شده با ویزا کارت‌های صادر شده در روسیه دیگر در خارج از کشور کار نمی‌کنند و هر گونه کارت ویزا صادر شده توسط مؤسسات مالی خارج از روسیه دیگر در فدراسیون روسیه کار نخواهد کرد.» – در بیانیه آمده است.

مسترکارت همچنین گفت: «ما تصمیم گرفتیم خدمات شبکه خود را در روسیه متوقف کنیم،» پس از بررسی کامل وضعیت فعلی.

این شرکت توضیح داد که این تصمیم به دلیل الزامات نظارتی اخیر ناظران جهانی و اقدامات شرکت برای “مسدود کردن چندین موسسه مالی از شبکه پرداخت مسترکارت” است.

آیا روسی ها به سراغ کریپتو می روند؟

در حالی که اکثر بانک‌های ملی از سوئیفت کنار گذاشته می‌شوند و شرکت‌های فوق‌الذکر فعالیت تجاری عادی خود را متوقف می‌کنند، روس‌ها گزینه‌های بسیار کمی خواهند داشت.

به نظر می رسد یکی از آنها از صنعت ارزهای دیجیتال استفاده می کند. پس از شروع جنگ، گزارش‌هایی منتشر شد که ادعا می‌کرد حجم معاملات دارایی دیجیتال از روسیه (و اوکراین) به اوج‌های جدیدی رسیده است.

علاوه بر این، بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، کراکن، و کوین‌بیس ، حداقل در حال حاضر از توقف خدمات رسانی به کاربران مستقر در روسیه خودداری کردند. در همان زمان، بسیاری از رگولاتورها هشدار دادند که الیگارش ها می توانند از دارایی های دیجیتال برای دور زدن تحریم ها استفاده کنند.

با این حال، همانطور که مدیر عامل Ripple و مدیر عامل Coinbase اشاره کردند، این امر بسیار بعید به نظر می رسد. درعوض، برای شهروندان معمولی روسیه قابل قبول تر است که با سقوط پول ملی خود به ارزهای دیجیتال روی آورند.

 

 

 

 

لینک خبر

https://cryptopotato.com/visa-mastercard-and-paypal-leave-russia-suspend-services-following-the-ukraine-war/