گمانه زنی ها در مورد اینکه Zimbabwe دومین کشور پس از السالوادور است که بیت کوین (BTC) را به عنوان یک ارز قانونی قانونی می کند، به پایان رسیده است. دولت Zimbabwe همه این گونه گزارش‌ها را رد کرد که ادعا می‌کرد این کشور رمزارز را به عنوان یک ارز قانونی قانونی می‌کند. دولت تصریح کرد که دلار Zimbabwe  تنها ارز قانونی در این کشور باقی خواهد ماند.

مونیکا موتسوانگوا وزیر خدمات اطلاع رسانی، تبلیغات و پخش پس از جلسه پارلمان در روز سه شنبه با مطبوعات گفت و گو کرد و گفت:

«دولت می‌خواهد به ملت این اطمینان را بدهد که آنطور که در برخی از بخش‌های رسانه‌ها گزارش شده، ارز دیگری را در اقتصاد معرفی نمی‌کند. واحد پول محلی ما دلار Zimbabwe است و نه ارز دیجیتال. مانند بسیاری از کشورهای جهان، دولت Zimbabwe از طریق گروه فناوری مالی خود، ارز دیجیتال بانکداری مرکزی را به جای ارزهای رمزنگاری شده، بیت کوین یا هر شکلی از مشتقات مطالعه می کند.

گمانه زنی ها در مورد قانونی کردن دارایی های رمزنگاری شده با پیشنهاد وزیر دارایی کشور آغاز شد که آنها دیگر نمی توانند بازار نوپا را نادیده بگیرند. این واقعیت که رئیس جمهور السالوادور نیز به قانونی سازی اشاره کرد، بسیاری را به این باور رساند که Zimbabwe از السالوادور پیروی خواهد کرد تا مسائل مالی رو به رشد در این کشور را کاهش دهد.

آیا Zimbabwe کریپتو را تنظیم خواهد کرد؟

وزیر دارایی و توسعه اقتصادی Mthuli Ncube در مصاحبه قبلی اشاره کرد که ارزهای دیجیتال را می توان به عنوان یک طبقه دارایی تنظیم کرد، اگر نه به عنوان یک مناقصه قانونی. او اشاره کرد که خزانه داری دولت هیچ مشکلی با بررسی موارد استفاده مختلف از دارایی های رمزنگاری در بازار مالی فعلی ندارد.

هدف این نیست که آن را به عنوان یک ارز مبادله ای، بلکه به عنوان یک طبقه دارایی سرمایه گذاری داشته باشیم، و حتی پس از تصمیم گیری، آن را در مرکز مالی فراساحلی محاصره خواهیم کرد تا در محلی گردش نکند.»

پذیرش بیت کوین در السالوادور بسیاری را شگفت زده کرد و کارشناسان مالی جریان اصلی آن را یک اشتباه بزرگ خواندند، با این حال، کشور کوچک آمریکای مرکزی در حال حاضر از مزایای تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی بهره می برد، زیرا آنها مدارس و بیمارستان ها را از سود حاصل از دارایی های بیت کوین می سازند. .