در میان شلوغی پیشرفت‌ها در اکوسیستم کاردانو، اخیراً شبکه پرداخت دیجیتالی خالص Flexa، ارز دیجیتال بومی آن ADA به عنوان یک گزینه پرداخت اضافه کرده است. جالب اینجاست که این به‌روزرسانی طی چند روز پس از اینکه Bitpay  با انتخاب اضافه کردن پشتیبانی از   memecoin Shiba Inu به جای ADA، جامعه را ناامید کرد، ارائه شد.

طبق اعلام Flexa در توییتر، پشتیبانی پرداخت فوری برای ADA اکنون توسط این شرکت در بیش از 40000 مکان در سراسر ایالات متحده ارائه  می شود. Nordstrom، Barnes & Noble، Lowe’s، Gamestop، و Whole Foods از جمله تاجرانی هستند که پرداخت های Flex را برای خرید در نقطه فروش می پذیرند.

این بخشی از کمپین «25 Days of Flexa» شبکه تحت حمایت Gemini بود که در طی آن پشتیبانی پرداخت برای تعدادی از دارایی های دیجیتال پیشرو از جمله Avalanche، Filecoin، Solana و تعدادی توکن DeFi را اضافه کرد.

Flexa اخیراً به شدت حضور خود را در صنعت دارایی های دیجیتال افزایش داده است و همچنین یک برنامه تلفن همراه به نام SPEDN برای تسهیل پرداخت های ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است که اکنون شامل ADA نیز می شود. از طریق مشارکت Flexa با صرافی برجسته ارزهای دیجیتال Gemini، کیف پول SPEDN به طور کامل در زیرساخت Gemini محافظت و بیمه شده است.

حتی پرداخت‌های شبکه لایتنینگ را با مؤسسه  مالی Flexa El Salvadorian ،  Bancoagricola ، همراه با شرکا و بازرگانان منتخب برای پذیرش بیت کوین برای وام‌ها و بازپرداخت کارت اعتباری، کالاها و خدمات پس از تبدیل ارز دیجیتال برتر در این کشور در ماه سپتامبر قادر ساخت.

 

پشتیبانی Flexa از Cardano خبر خوبی برای جامعه به نظر می رسد پس از اینکه در اوایل این ماه توسط یکی دیگر از ارائه دهندگان پیشرو پرداخت های رمزنگاری Bitpay ناراحت شد. این شرکت یک نظرسنجی توییتر را به اشتراک گذاشته بود که از کاربران پرسیده بود که مایلند کدام توکن را در لیست مشاهده کنند. این شامل گزینه هایی مانند Polygon، Avalanche و Cardano بود.

با این حال، Bitpay تصمیم گرفت تا پیش از پایان نظرسنجی، SHIB را انتخاب کند، که خشم بسیاری از جامعه کاردانو را برانگیخت. به حدی که حتی بنیانگذار آن Charles Hoskisonدر توییتر آمد تا ناامیدی خود را برطرف کند. در اینجا، لازم به ذکر است که Flexa نیز از memecoin پشتیبانی می کند.

در حالی که اشتیاق عمومی در مورد اعلامیه Flexa وجود دارد، برخی استدلال می کنند که برخلاف memecoins، دارایی های دیجیتال با ابزاری مانند ADA به سختی توسط کسی برای اهداف پرداخت استفاده می شود. این می‌تواند چشم‌اندازی باشد که ارائه‌دهنده پرداخت قصد دارد با ارائه راه‌حل‌های پرداخت آسان‌تر در «فروشگاه‌های آجر و ملات» بین دارندگان ارزهای دیجیتال تغییر دهد.