خالق و مدیرعامل Exploding Kittens به The Block توضیح داد که صاحبان NFT می توانند NFT خود را روی جعبه Happy Salmon با استفاده از چاپگر سه بعدی Glowforge چاپ کنند یا NFT را در یک بازار ثانویه بفروشند. NFT های مبتنی بر اتریوم ممکن است فقط یک بار چاپ شوند و پس از استفاده ناپدید می شوند.

افراد برای برنده شدن در یکی از NFT های Exploding Kittens که از 18 ژانویه شروع می شود و در 22 ژانویه به پایان می رسد، باید در یک مسابقه رسانه های اجتماعی شرکت کنند. برندگان در 24 ژانویه مطلع خواهند شد.

Exploding Kittens با بیش از 8.7 میلیون دلار جمع‌آوری شده از 219000 حامی، به عنوان یکی از پروژه‌های با بیشترین بودجه در سایت تامین مالی کیک استارتر شروع به کار کرد. از بنیانگذاران این پروژه می توان به الن لی، توسعه دهنده بازی AR و متیو اینمن، بنیانگذار The Oatmeal اشاره کرد.

Exploding Kittens به دنبال دیگر شرکت های بازی سازی است که مجموعه های دیجیتالی را منتشر می کنند. کونامی، سازنده بازی‌های ویدیویی ژاپنی که پشت بازی کلاسیک کالتی Castlevania است، مجموعه NFT را برای سی و پنجمین سالگرد Castlevania منتشر کرد.

سایر شرکت‌های بازی‌سازی رومیزی و اسباب‌بازی نیز به NFT توجه کرده‌اند. در آوریل سال 2021، شرکت اسباب‌بازی Hasbro اعلام کرد که به طور فعال در حال توسعه فرصت‌های NFT است.