مهندس فناوری اطلاعات، بیلی مارکوس ، که در سال 2013 ارز دیجیتال میم اصلی Dogecoin را پایه گذاری کرد، در توییتر درباره افزایش اخیر قیمت DOGE (+ 6.30 درصد در 24 ساعت گذشته، طبق گفته CoinMarketCap) اظهار نظر کرد.

در زمان نگارش این مقاله، دوج پیشرو در حال تغییر در قیمت 0.1493 دلار است، تنها با یک قدم کوچک که آن را از بازپس گیری سطح 0.15 دلار جدا می کند. اوایل امروز، این سکه توانست 0.15 دلار را به خود اختصاص دهد اما همانطور که در اسکرین شات مشاهده می شود دوباره به زیر آن رفت.

مارکوس همچنین در توییتی اعلام کرد که آماده است تا Dogecoin یک روند معکوس داشته باشد و دوباره شروع به افزایش کند.

اوه چند ساعتی است که نگاه نکرده ام. من برای تغییر روند آماده هستم. من می خواهم دوباره آن مثبت بودن را احساس کنم. خوش بین بودن بسیار لذت بخش تر از این است که فرض کنیم همه چیز در هر لحظه منفجر می شود.

در 21 مه سال گذشته، Dogecoin به بالاترین سطح تاریخ 0.7376 دلار رسید، اما در مدت زمان طولانی باقی نماند و نتوانست به بالاترین سطح خود برسد.

بنیانگذار DOGE نیز در مورد آن اظهار نظر کرد و گفت که معاشقه با 0.73 دلار بسیار کوتاه مدت بود.

از زمان رسیدن به ATH، Dogecoin در یک روند نزولی قرار داشته است، به اوج‌های کوچک‌تر بازمی‌گردد، اما دوباره به زیر آن‌ها می‌رود. یکی از این بالاترین های اخیر در 20 اکتبر به دست آمد، زمانی که DOGE به 0.3 دلار رسید. از آن زمان به بعد حتی قادر به نزدیک شدن به اندازه کافی برای آزمایش این سطح نبوده است.

در پایان سال 2021، میم کوین به نقطه عطفی دست یافت که بیت کوین نتوانست آن را حفظ کند – تسلا شروع به پذیرش آن برای برخی از کالاهای خود کرد. در اوایل سال 2021، غول ساخت خودروهای الکترونیکی نیز شروع به پذیرش بیت کوین برای خودروها کرد، اما پس از آن به سرعت به دلیل مسائل زیست محیطی مرتبط با الگوریتم استخراج Proof-of-Work معکوس شد.