اصلاح بازار اخیر در حالی انجام می شود که ترس از نوع Omicron Covid در سراسر بازار جهانی گسترش یافته است. در حالی که بازارهای سهام ایالات متحده در هفته گذشته تحت فشار باقی ماندند، این سرریز در سراسر بازار کریپتو نیز مشاهده شده است.

در زمان انتشار، بیت کوین (BTC) با قیمت 50,195 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن برای اولین بار در دو ماه گذشته به زیر 1 تریلیون دلار کاهش یافته است. سقوط اخیر قیمت بیت کوین در حالی رخ می دهد که کل موجودی در آدرس های انباشت بیت کوین شاهد افت شدید بود.

علاوه بر این، علائم هشدار اصلاح قیمت اخیر بر اساس فعالیت مبادلاتی مشخص بود. ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای Santiment گزارش داد که جریان‌های ورودی صرافی بیت‌کوین به آرامی از جریان‌های خروجی صرافی پیشی می‌گیرد. پیشتر در روز پنجشنبه، 2 دسامبر، سانتیمنت خاطرنشان کرد:

«جریان های ورودی مبادلات بیت کوین به میزان قابل توجهی از خروجی ها پیشی گرفته است، زیرا #FUD همراه با افزایش نگرانی های کووید19 باعث می شود معامله گران به فکر فروش وجوه باشند. در روز چهارشنبه، 10242 دلار بیت کوین بیشتر به سمت صرافی ها در مقابل صرافی ها حرکت کردند.

بیش از 200 میلیارد دلار از فضای آلتکوین فرسوده شد

در یک اثر مارپیچی، اصلاح در فضای آلتکوین به همان اندازه خشن است که وحشیانه است. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اتریوم (ETH) با کاهش 14 درصدی زیر سطوح حمایتی حیاتی خود یعنی 4000 دلار سقوط کرد. همه 20 آلتکوین برتر بین 13 تا 25 درصد اصلاح شده اند.

حتی بهترین عملکردهای هفته گذشته مانند Terra (LUNA) و Polygon (MATIC) به ترتیب 20٪ و 15٪ کاهش یافته اند. به طور کلی، فضای آلت کوین توانسته بود در چند هفته گذشته به خوبی از تثبیت بیت کوین جلوگیری کند. با این حال، به نظر می رسد خرس ها از هم اکنون کنترل مطلق بازار را در دست گرفته اند.

جالب خواهد بود که ببینیم آیا بازگشت سریع است یا ما به سمت اصلاح عمیق تر می رویم.