ارز دیجیتال پیشرو، بیت کوین ، طی هفته گذشته 15 درصد رشد داشته است. برعکس، بازارهای سنتی S&P 500 و Nasdaq تقریباً به همین خوبی عمل نکرده اند. 

تقسیم در عملکرد قیمت همچنین باعث شده است که بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به این روایت که سکه نارنجی بهترین دارایی امن در جهان است، بازنگری کنند. دلیل آن این است که این دارایی ها نمی توانند توسط دولت ها و شرکت های خصوصی توقیف، سانسور یا متورم شوند، و این امر آنها را در مواقع درگیری جذاب می کند. 

داده‌های CoinMetrics اکنون نشان می‌دهد که این روند ممکن است به خوبی دارای پاهایی باشد. 

هنگام مقایسه S&P 500 و بیت کوین، این دو در 22 فوریه به بالاترین همبستگی خود رسیدند و سپس در طول هفته افت شدیدی داشتند. 

همبستگی از 1- تا 1 اندازه گیری می شود که نمره منفی بالا نشان دهنده همبستگی بسیار کم است. نمره مثبت بالا خلاف این را نشان می دهد. 

سه شنبه گذشته، همبستگی بین این دو 0.546 بود که بالاترین میزان آن تا کنون است. امروز، این رقم به 0.461 کاهش یافته است و 15.56 درصد کاهش را نشان می دهد.

طی ماه گذشته، S&P 500 بیش از 6 درصد سقوط کرده است، در حالی که NASDAQ در مدت مشابه به همان اندازه ضعیف عمل کرده است.

بیت کوین و اتریوم هر دو تقریباً 18 درصد در همان دوره رشد داشته اند.

با نگاهی دقیق به سهام‌های رمزنگاری خاص مانند Block (سابق Square)، Coinbase و PayPal نیز تصویر جالبی از جایی که سرمایه‌گذاران در حال حرکت هستند نشان می‌دهد. در 30 روز گذشته، Block (SQ) 10.5٪ افزایش یافته است، Coinbase (COIN) 4.7٪، اما PayPal (PYPL) نزدیک به 20٪ کاهش یافته است. 

این واقعیت که بلاک و کوین‌بیس به خوبی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین عمل می‌کنند، نشان می‌دهد که بازار به آنها نگاه مشابهی دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که PayPal به‌رغم حرکت‌های این شرکت در حوزه کریپتو، کاملاً در بخش مالی سنتی قفل شده است. 

با این حال، قبل از تایید (و جشن گرفتن) دررفتگی کامل به زمان بیشتری نیاز است. 

با این حال، داده ها نشان می دهد که روند جالبی در راه است. 

پیش از این، زمانی که فدرال رزرو اعلام کرد که افزایش نرخ بهره را در ماه نوامبر آغاز خواهد کرد، همه بازارهای مالی، از جمله ارزهای دیجیتال، ضربه بزرگی خوردند. در پنجشنبه سیاه مارس 2020 ، زمانی که وسعت همه‌گیری آشکارتر شد، هر دو بازار به طور همزمان سقوط کردند. 

اما اکنون کلاس دارایی ممکن است پتانسیل واقعی خود را نشان دهد.

نظرات و نظرات بیان شده توسط نویسنده فقط برای اهداف اطلاعاتی است و به منزله مشاوره مالی، سرمایه گذاری یا دیگر نیست.