برنامه‌هایی برای راه‌اندازی اولین بورس جهانی ارزهای دیجیتال در جبل‌الطارق وجود دارد تا به سرمایه‌گذاران امکان داد و ستد سهام سنتی و سایر محصولات سرمایه‌گذاری با ارزهای دیجیتال را بدهد.

به گزارش Wired ، این طرح ها توسط تاجر بریتانیایی ریچارد اودل پاولدن آغاز شده است که به دنبال کمک به دارندگان رمزارز برای کسب درآمد از دارایی های خود است.

پاولدن قصد دارد در صورتی که شرکت مستقر در جبل الطارق وی Valereum 80 درصد از سهام بورس جبل الطارق (GSX) را با موفقیت خریداری کند، این ابتکار عمل را انجام دهد. این معامله در حال حاضر توسط رگولاتورها در دست بررسی است.

پاولدن گفت: «طرح Valereum کریپتو را به دارایی جذاب‌تری تبدیل می‌کند، زیرا می‌توانید بخشی از پس‌انداز ارزهای دیجیتال خود را در یک امنیت فیات قرار دهید، می‌توانید در مقابل آن وام بگیرید و خانه بخرید.»

مدیر اجرایی Valereum، پاتریک لایل یانگ، معتقد است که اگر این شرکت اکثریت سهام GSX را در اختیار داشته باشد، همچنان مانند یک صرافی سنتی عمل خواهد کرد، اما سرمایه‌گذاران می‌توانند مبادلات را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند .

 

بر اساس این طرح، سرمایه گذاران می توانند ارزهای رمزنگاری شده را با سهامی که در یک شرکت اعتماد متعلق به صرافی نگهداری می شود، مبادله کنند.

به گفته یانگ، بر اساس چشم انداز صعودی برای دارایی هایی مانند بیت کوین، دارندگان به دلیل مسائلی مانند بدهی مالیاتی تمایلی به فروش ندارند. بنابراین، یک صرافی فرصتی را برای خرید دارایی دیگری به ارز دیجیتال ارائه می دهد.

این شرکت همچنین در حال آماده سازی یک دور مالی برای جمع آوری 50 میلیون پوند (67.6 میلیون دلار) برای سرمایه گذاری در مبادلات احتمالی است. با این حال، Valereum با توجه به پیچیدگی بخش ارزهای دیجیتال، نحوه راه اندازی صرافی و فناوری مورد استفاده را فاش نکرده است.

علاوه بر این، Valereum همزمان با اعلام برنامه‌های خود برای خرید GSX، بیت‌کوین ، Dogecoin، Cardano، Ethereum و Tether را از جمله دارایی‌هایی که برای معاملات در بورس تایید می‌شوند، شناسایی کرد. این شرکت قصد دارد تا لیست در انتظار تایید نظارتی را گسترش دهد.

در عین حال، GSX پس از عرضه BitcoinETI، یک ابزار مبادله ای تحت حمایت بیت کوین، در سال 2016، برای ارزهای دیجیتال جدید نیست. با این حال، این محصول در سال 2017 از فهرست خارج شد.

طرح کلی بر وضعیت جبل الطارق به عنوان یک بهشت ​​مالیاتی با تنظیم کننده های مالی که این بخش را مجدداً تنظیم می کنند، استوار است. اخیرا، مقامات در حال حرکت هستند تا کشور را به عنوان یک هاب ارزهای دیجیتال و بلاک چین جهانی معرفی کنند.

در نتیجه، جبل الطارق به لطف سیستم نظارتی روان به جذب کسب و کارهای پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال ادامه داده است.