بیتکوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی 69000 دلار در اوایل این هفته، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بیت کوین (BTC) به سمتی حرکت کرده است. تا زمان انتشار، بیت کوین با کاهش 1.75 درصدی به قیمت 63823 دلار با ارزش بازار 1.203 تریلیون معامله می شود.

برخی از معیارهای زنجیره ای نشان می دهد که دارندگان بلندمدت بیت کوین برای اولین بار در شش ماه گذشته، سیو سود و توزیع سکه های خود را آغاز کرده اند. Will Clemente، تحلیلگر محبوب رمزارز، با به اشتراک گذاشتن نمودار توزیع طولانی مدت دارندگان، توضیح می دهد:

دارندگان بلندمدت بیت کوین را به عنوان ضعف می خرند و به عنوان قدرت می فروشند. ما به تازگی اولین چاپ قرمز خود را در تغییر موقعیت خالص LTH در بیش از 6 ماه دریافت کرده ایم، که نشان می دهد توزیع بازار صعودی آغاز شده است.

از سوی دیگر، نرخ تامین مالی بیت کوین برای موقعیت های آتی بلند مدت نیز در کل آرام شده است. این می تواند نشانه ای از کاهش سرعت حرکت صعودی باشد. یکی دیگر از روزنامه‌نگاران محبوب، Colin Wu، توضیح می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت تصمیم گرفتند روز جمعه سیو سود کنند و قیمت بیت‌کوین را به پایین‌ترین حد ۶۲۳۰۰ دلار رساندند.

SEC ایالات متحده ETF بیت کوین VanEcks Spot را رد کرد

روز جمعه، 12 نوامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) که توسط VanEck اداره می شود را رد کرده است. این ETF به دنبال ردیابی حرکت لحظه ای قیمت BTC است.

این رد به دلیل دستکاری احتمالی در بازار بیت کوین است. درخواست برای VanEck Spot Bitcoin ETF اولین بار در ماه مارس توسط صرافی Cboe BZX ثبت شد. SEC ایالات متحده همچنین گفت که VanEck به اندازه کافی برای ایجاد اطمینان از اینکه می تواند از معاملات تقلبی برای محافظت از سرمایه گذاران جلوگیری کند، انجام نداده است.

قیمت بیت کوین از ابتدای نوامبر همچنان 5 درصد افزایش یافته و در نمودارهای ماهانه نزدیک به 10 درصد افزایش یافته است. در حالی که نمودارها نشان می‌دهند که دارندگان بلندمدت با این قیمت سود می‌برند، PlanB، نویسنده مدل سهام به جریان مطمئن است که قیمت BTC می‌تواند تا پایان نوامبر به ۹۸ هزار دلار برسد.